Goethe w technologii VR w bibliotece Goethe-Institut w Warszawie

Goethe w technologii VR w bibliotece Goethe-Institut w Warszawie

Goethe w technologii VR w bibliotece Goethe-Institut w Warszawie

Udostępnij

W lipcu biblioteka Goethe-Institut w Warszawie zaprasza na wyjątkową atrakcję – „Goethe VR”. To interaktywne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości, które przenosi tragedię „Faust” Johanna Wolfganga von Goethego do cyfrowego świata.

W proponowanej przez Goethe-Institut grze wyposażeni w zestaw VR gracze aktywnie uczestniczą w akcji: podpisują pakt z Mefistem, podróżują do kuchni wiedźmy, spotykają Gretchen i szukają istoty rzeczy. Jak przekonują organizatorzy, „Goethe VR”  to literacka i pełna emocji wędrówka przez siedem scen, tworzących nieprzerwaną akcję. 

Wierność oryginalnemu tekstowi i wykorzystanie języka oryginału są ważnymi elementami adaptacji. Stworzony został wirtualny świat, który odpowiada pierwowzorowi literackiemu, oddając wiernie jego atmosferę i treść, co pozwala graczom doświadczyć tematu dzieła literackiego w atrakcyjny wizualnie sposób. Gracze poznają konflikty, główne postacie i motywy przewodnie oraz dowiadują się istotnych faktów o autorze i procesie powstawania utworu.

Pod względem treści „Goethe VR” koncentruje się na współczesnych aspektach i podejmuje fragmenty, które można odczytać jako refleksje na temat współczesnego człowieka. Uporczywe poszukiwanie nowych doznań przez Fausta, jego wytrwałość i pragnienie doświadczenia jedynej doskonałej chwili tworzą ramy tej cyfrowej wersji Fausta. Sceptyczny pogląd Goethego na kapitalizm, który wyłaniał się w jego czasach, również odgrywa rolę w tej adaptacji: im więcej człowiek chce posiadać, tym więcej niszczy. Miejscem akcji „Goethe VR” jest pustynny krajobraz, którego estetyka nawiązuje do surrealizmu w malarstwie.

Gra „Goethe VR” jest dostępna z napisami w dziewięciu językach, w tym w języku niemieckim i polskim. Czas trwania wynosi około 15 minut. Gra jest przeznaczona jest dla osób w wieku od 18 lat. 

Udział możliwy jest tylko po wcześniejszej rejestracji i rezerwacji terminu za pośrednictwem formularza rejestracyjnego, który znajduje się TUTAJ.

źródło: Goethe-Institut


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się