Koncert „Herbert. Rekonstrukcja poety” w Teatrze Palladium w Warszawie

Koncert „Herbert. Rekonstrukcja poety” w Teatrze Palladium w Warszawie

Koncert „Herbert. Rekonstrukcja poety” w Teatrze Palladium w Warszawie

Udostępnij

28 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Palladium w Warszawie odbędzie się koncert „Herbert. Rekonstrukcja poety”, który upamiętni poetę, twórcę „Pana Cogito” w 25. rocznicę jego śmierci – poinformowało Biuro „Niepodległa”, organizator wydarzenia.

„Widowisko będzie wędrówką przez życie i twórczość jednego z najważniejszych pisarzy polskiej literatury powojennej – od młodości spędzonej we Lwowie, przez wędrówki po Europie, aż po lata działalności w opozycji demokratycznej lat 70. XX wieku” – czytamy na stronie Biura „Niepodległa”.

Historię życia i twórczości Zbigniewa Herberta przybliży widzom Marcin Kwaśny w specjalnie przygotowanych felietonach. Na scenie Teatru Palladium wystąpią, m.in.: Marek Piekarczyk, Tomasz Organek, Dorota Miśkiewicz, Barbara Wrońska, Skubas, Limboski, Abradab i Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod kierownictwem Miłosza Wośko.

Podczas koncertu „Herbert. Rekonstrukcja poety” wykonane zostaną wiersze w muzycznych aranżacjach, a część z nich wybrzmi premierowo, np. „Wstydliwe sny”, „Porzucony”, „Małe serce” czy „Ja”. Dzięki nagraniom zarejestrowanym dla Polskiego Radia w trakcie koncertu będzie można również usłyszeć głos samego poety.

„Niezwykłość poezji Zbigniewa Herberta polega na tym, że podejmuje motywy znane od tysiącleci w formie odpowiadającej wrażliwości XX-wiecznego odbiorcy. Koncert »Herbert. Rekonstrukcja poety« będzie antologią najistotniejszych motywów twórczości autora »Pana Cogito«” – napisano w zapowiedzi na stronie Biura „Niepodległa”.

Bezpłatne wejściówki na koncert są dostępne do pobrania TUTAJ. Retransmisję koncertu zaplanowano w TVP Kultura.

Partnerami wydarzenia są Fundacja Universitatis Varsoviensis oraz Teatr Palladium.

Koncert „Herbert. Rekonstrukcja poety” została dofinansowana z budżetu państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: Grzegorz Janikowski, PAP

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się