Polska na Targach Książki LIBER w Madrycie – program trzeciego dnia prezentacji

Polska na Targach Książki LIBER w Madrycie – program trzeciego dnia prezentacji

Polska na Targach Książki LIBER w Madrycie – program trzeciego dnia prezentacji

Udostępnij

Rozpoczyna się trzeci i ostatni dzień Targów Książki LIBER w Madrycie, podczas których Polska pełni rolę gościa honorowego. W dzisiejszym programie polskiej prezentacji znalazły się kolejne cztery wydarzenia, a wśród nich dyskusje poświęcone książce elektronicznej oraz polskim i hiszpańskim programom bookstartowym.

Instytut Książki odpowiada za stoisko i prezentację Polski jako tegorocznego gościa honorowego Międzynarodowych Targów Książki LIBER w Madrycie. W ramach targów organizujemy szereg spotkań związanych m.in. z rozwojem literatury dziecięcej, programami czytelniczymi czy nowymi technologiami na rynku książki. Dzięki współpracy z Instytutem Polskim odbędą się także wydarzenia towarzyszące, za sprawą których uczestnicy będą mogli także poznać pozaliteracką ofertę kulturalną naszego kraju. 

Program trzeciego dnia polskiej prezentacji:

10:00 – Spotkanie pt. „Czytanie elektroniczne w Hiszpanii i Polsce. Podobieństwa i różnice”

O rynku e-booków w Polsce i w Hiszpanii porozmawiają dwaj eksperci, którzy sprzedażą książek elektronicznych zajmują się na co dzień – Matías Chimirri z firmy Libranda i Mariusz Sobczak z firmy inkBOOK.

11:00 – Spotkanie poświęcone programom bookstartowym w Polsce i Hiszpanii

O programach bookstartowych, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci, podyskutują praktycy – dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski oraz Ana Molina – koordynatorka programu Bookstart España, prowadzonego przez Stowarzyszenie Mestiza.

12:00 – Spotkanie pt. „Polska literatura dziecięca: rosnące zjawisko globalne”

O polskiej literaturze dla najmłodszych, która cieszy się dużym i wciąż rosnącym zainteresowaniem na całym świecie porozmawiają José Díaz z hiszpańskiego wydawnictwa Thule Ediciones oraz Karolina Jaszecka – tłumaczka i agentka literacka, która specjalizuje się właśnie w literaturze dziecięcej.

19:00 – Prezentacja hiszpańskiego wydania książki „Życie Chopina” Kazimierza Wierzyńskiego

W prezentacji hiszpańskiego wydania „Życia Chopina” Kazimierza Wierzyńskiego w tłumaczeniu Elżbiety Bortkiewicz wezmą udział: Javier Jiménez – wydawca (Fórcola Editorial), Rafael Ortega – autor epilogu do hiszpańskiego wydania oraz Fernando Presa, który napisał do niej prolog.

Szczegółowy program polskiej prezentacji – obejmujący wszystkie dni targów i przygotowany w języku hiszpańskim – można znaleźć TUTAJ.

Na gości targów przez cały czas trwania wydarzenia czeka także polskie stoisko, na którym można spotkać przedstawicieli polskiego rynku wydawniczego – nawiązać kontakty i zapoznać się z ofertą. Na stoisku o łącznej powierzchni 120 m2 zaprezentuje się 21 polskich wystawców z branży, wśród których znalazły się wydawnictwa, agencje literackie, drukarnie, instytucje kultury i inne podmioty związane z polskim rynkiem wydawniczym. W Madrycie obecni są: Adamada, ArtRage, BZGraf, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Domirea, DTAgency, Grupa Wydawnicza Foksal, Fundacja Historia.pl, inkBOOK, Międzynarodowe Centrum Kultury, Agencja KaBooks, Mamania / Grupa Wydawnicza Relacja, OZGraf, Papierowy Motyl, PKB GROT, Rosikon Press, Topo Sármata, Tytuł, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo Poznańskie.

Głównym celem obecności Polski w charakterze gościa honorowego na Targach Książki LIBER jest wzmocnienie obecności polskiej literatury w Hiszpanii. To także doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów na rynku latynoamerykańskim. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj gościem honorowym na targach LIBER są kraje z Ameryki Łacińskiej, wybór Polski jest zatem ogromnym wyróżnieniem.

Udział w targach LIBER w roli gościa honorowego wpisuje się w strategię wzmacniania obecności na rynkach zagranicznych w ramach trzyletniego cyklu. W ubiegłym roku Instytut Książki wziął aktywny udział w targach w Barcelonie, zaś na 2024 rok planowane są kolejne inicjatywy utrwalające obecność polskiej literatury w Hiszpanii.

***

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
 
 
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się