Siódme „Literackie spacery” po Krakowie: 17 tras, w tym obcojęzyczne

Siódme „Literackie spacery” po Krakowie: 17 tras, w tym obcojęzyczne

Siódme „Literackie spacery” po Krakowie: 17 tras, w tym obcojęzyczne

Udostępnij

Siedemnaście tras znajdzie się w programie tegorocznej, siódmej edycji „Literackich spacerów”. Organizatorzy uwzględnili także obcojęzycznych mieszkańców miasta i turystów i zaplanowali wędrówki w językach angielskim i ukraińskim.

„To będzie rekordowa liczba tras” - zaznaczyła Anna Szczygieł z Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF), organizatora projektu. Jak podkreśliła, dla mieszkańców i turystów posługujących się językiem angielskim przygotowano szlaki Czesława Miłosza i Josepha Conrada, a dla ukraińskojęzycznych - szlak Literacki Kraków.

Przechadzki będą organizowane od marca do października w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Inauguracja projektu nastąpi, tak jak w latach ubiegłych, 21 marca w Światowy Dzień Poezji UNESCO. „Przemierzymy miasto szlakiem Wisławy Szymborskiej - tym razem będzie to zupełnie nowa trasa. Polecamy spacer nawet tym, którzy już uczestniczyli w przechadzkach śladami noblistki w ubiegłych latach (a łącznie było to kilkaset osób) - na pewno nie będą zawiedzeni. Zobaczymy zupełnie nowe miejsca, odwiedzimy też mieszkanie Szymborskiej przy ulicy Piastowskiej” - zaznaczyła przedstawicielka KBF.

Trasy, których wcześniej nie było w programie „Literackich spacerów”, poświęcone będą: Leopoldowi Tyrmandowi - z okazji 100. rocznicy urodzin i 35. rocznicy śmierci pisarza; Ludwikowi Jerzemu Kernowi - z okazji 100. rocznicy urodzin, autorowi książek o Ferdynandzie Wspaniałym; Kornelowi Filipowiczowi - mężowi Marii Jaremy i wielkiej miłości Wisławy Szymborskiej, która poświęciła mu wiersz „Kot w pustym mieszkaniu”.

Wstęp na wszystkie spacery jest darmowy, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie organizatorzy proszą chętnych o wcześniejszą rezerwację. Zgodnie z regulaminem jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca, a zapisy na konkretny spacer rozpoczynają się 30 dni przed jego terminem. Liczba uczestników jest ograniczona. Szczegóły projektu są na stronie internetowej miastoliteratury.pl.

[źródło: PAP, Beata Kołodziej]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się