Wystawa i warsztaty Instytutu Książki w ramach Festiwalu Ojce i Dziatki w Katowicach

Wystawa i warsztaty Instytutu Książki w ramach Festiwalu Ojce i Dziatki w Katowicach

Wystawa i warsztaty Instytutu Książki w ramach Festiwalu Ojce i Dziatki w Katowicach

Udostępnij

5. edycja Festiwalu Ojce i Dziatki w Katowicach odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia, ale zapisy na festiwalowe wydarzenia trwają już od jakiegoś czasu – w tym na warsztaty organizowane przez Instytut Książki, partnera imprezy. W ramach katowickiego festiwalu już od 4 sierpnia można też oglądać polsko-ukraińską wystawę „Czytanie relacji”.

Swoją obecność na festiwalu w Katowicach potwierdzili znani i lubiani przez najmłodszych czytelników twórcy, tacy jak: Wojciech Widłak, Aleksandra Krzanowska, Joanna Rusinek, Paweł Beręsewicz, Barbara Sadurska, Marcin Minor, Agata Romaniuk i Roksana Jędrzejewska-Wróbel.

Różnorodne warsztaty i spotkania w ramach katowickiej imprezy odbywać się będą w Filii nr 3 Biblioteki Katowice, Galerii Rondo Sztuki, Muzeum Śląskim, Siedzibie ING Banku Śląskiego oraz Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. To ostatnie miejsce będzie gościło szczególne wydarzenie – zamykający festiwal koncert „Przyjaciel, którego nie było”, będący muzyczną adaptacją książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Wystawa „Czytanie relacji” wciąż dostępna

W ramach katowickiej imprezy już od 4 sierpnia można także oglądać wystawę pt. „Czytanie relacji”. Przedstawia ona 18 książek polskich i ukraińskich twórców, które w trudnym czasie mogą dawać dzieciom siłę i wywoływać w nich wiarę w dobrą przyszłość, a przede wszystkim pomagać budować mocne fundamenty relacji między dwoma narodami. 

Na wystawie można obejrzeć prace polskich i ukraińskich ilustratorów, wśród których znaleźli się: Józef Wilkoń, Emilia Dziubak, Paweł Pawlak, Maciej Szymanowicz, Marianna Sztyma, Iwona Chmielewska, Joanna Concejo, Joanna Rusinek, Dominika Czerniak-Chojnacka, Khrystyna Lukaschuk, Oksana Draczkowska, Kateryna Shtanko, Masha Foya, Rostislav Popsky, Anastazja Stefurak, Romana Romanyshyn, Andriy Lesiv, Oksana Bula i Grasya Oliyko.

Współorganizatorem wystawy jest Instytut Książki. Została ona sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Mała książka – wielki człowiek”. Wystawę można oglądać do 4 września w katowickiej Galerii Rondo Sztuki (Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1).

Festiwalowe działania Instytutu Książki

Poza wystawą „Czytanie relacji”, podczas katowickiego festiwalu odbędą się dwa inne wydarzenia zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki i programem „Mała książka – wielki człowiek”. Oba będą dotyczyły książki „Krasnal w krzywej czapce”, która wchodzi w skład naszej wyprawki czytelniczej dla przedszkolaków.

W piątek 25 sierpnia o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem „Krasnala w Krzywej Czapce” (a także m.in. serii „Pan Kuleczka”). Wydarzenie jest dedykowane dzieciom powyżej sześciu lat. Z kolei zaraz po nim, o godzinie 12:30, dzieci od lat pięciu na warsztat plastyczny zaprosi Aleksandra Krzanowska, która jest odpowiedzialna za piękne ilustracje do „Krasnala w Krzywej Czapce”. Uczestnicy warsztatu będą mieli za zadanie stworzyć albumy wspomnień, które będą przypominać im o wszystkim tym, na co nie może zabraknąć czasu.

Oba wydarzenia odbędą się w Filii nr. 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, ul. Gliwicka 93. 

Zapisy na warsztaty współorganizowane przez Instytut Książki i inne wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu są dostępne TUTAJ.

***

Pełny program festiwalu Ojce i Dziatki w Katowicach można znaleźć TUTAJ.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki to impreza, która w różnych terminach odbywa w kilku polskich miastach: Warszawie, Radomiu, Wrocławiu, Gdyni, Sopocie i Katowicach. Festiwal korzysta z dofinansowania przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa".


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się