Mediateki Instytutu Francuskiego w Warszawie i Krakowie mają zaszczyt zaprosić Państwa na naszą drugą edycję „Nocy czytania" w formacie cyfrowym. Zapraszamy na spotkania i projekcję filmu „ Narysować świat" w sobotę 23. stycznia od godz. 16.00 na ZOOM.
Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku zapraszają do zgłaszania kandydatów do tegorocznej edycji nagrody Found in Translation, przyznawanej autorowi/autorce najlepszego w minionym roku kalendarzowym przekładu literatury polskiej na język angielski. Do zgłoszenia kwalifikują się przekłady, które ukazały się w formie książkowej w 2020 roku.
Z okazji 152. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego Muzeum Krakowa zaprasza do wspólnego świętowania urodzin artysty i udziału w akcji performatywnego czytania wiersza poety O, kocham Kraków.
Uważam, że książki powinny mieć walor edukacyjny. Jestem z pokolenia, o którym się mówiło, że jak czyta to znaczy, że bardzo dużo wie.Wywiad z Ałbeną Grabowską – powieściopisarką, autorką m.in. bestsellerowej sagi „Stulecie Winnych”. Rozmowę prowadziła Krzysia Kowalczyk – Autorzy Książek w Obiektywie.
W 2021 roku targi poznańskie obchodzić będą jubileusz stulecia. Z tej okazji wraz z Wydawnictwem Miejskim Posnania ogłaszamy konkurs literacki „Którędy na Targi Poznańskie?” W spocie wzięli udział (w kolejności występowania): Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Katarzyna Kamińska, dyrektor Wydawnictwa Miejskiego Posnania, Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP.
Zakończyły się rozmowy pomiędzy Parlamentem Europejskim a państwami członkowskimi Unii Europejskiej, dotyczące kolejnej edycji programu Kreatywna Europa. Nowa edycja programu dysponować będzie budżetem w wysokości 2.4 miliarda euro.
Sieć Księgarska Book Book oraz Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl prrezentują rozmowę Krzysi Kowalczyk z Justyną Sobolewską o jej najnowszej książce "Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu" (wydawnictwo Iskry). Autorka zdjęcia w tekście Dorota Duda i Marytka Czarnocka.
Dziś żałuję, że wcześniej nie postawiłam na pisanie. Traktowałam je po macoszemu, wciskając między pracę na etacie, pranie, sprzątanie, gotowanie i inne domowe obowiązki. W pewnym momencie postanowiłam potraktować moje pisarskie hobby poważnie. Ku niedowierzaniu rodziny, po 15 latach odeszłam z pracy, założyłam własną działalność literacką i dałam szanse marzeniom. Udało się. - Wioletta Piasecka w rozmowie z Dorotą Dudą - V-ce Prezes Zarządu LIBER SA
”Żeby zapanować nad człowiekiem, trzeba zabrać mu to, co jest dla niego ważne, bo wtedy przez resztę swojego życia próbuje to odzyskać. Dlatego udaję, że wszystko, co jest wartościowe, jest dla mnie gówno warte”- cyt. z książki. Krzysia Kowalczyk – Autorzy Książek w Obiektywie - w rozmowie z Filipem Zawadą o jego książce, która znalazła się w finałowej siódemce tytułów nominowanych do Nagrody Literackiej Nike.
Czas próby
Estera Kobieta, która zmieniła bieg historii
Lekarstwo na zazdrość
Msza wszech czasów
Siedem dni z życia Václava Netušila albo rowerem dookoła świata
Historia pszczół.
Imperator
Jak kochamy?
Portal Księgarski
Ptaki i wilki.
Tajemnica Galilejczyka
Serca bicie.
Wędrująca Ziemia
Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.
Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.
Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.
Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.