W październiku rozpoczyna się kolejna edycja Szkoły Czytania, czyli spotkań z literaturą skierowanych do młodzieży szkół ponadpodstawowych, które organizuje Kraków Miasto Literatury UNESCO. Tym razem projekt odbędzie się pod egidą Festiwalu Conrada.
Nagrodą Literacką Nike 2023 wyróżniona została książka "Ten się śmieje, kto ma zęby" Zyty Rudzkiej. Natomiast Nagrodę Nike Publiczności 2023 za "Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939" odebrał Grzegorz Piątek.
7 X spotkamy się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej aby świętować Noc Bibliotek 2023. Hasło przewodnie akcji brzmi: Absurd nie czytać kultury! Bo czytamy na co dzień: symbole, dźwięki i emocje – to nam daje literatura i sztuka a szerzej – kultura.
Organizatorzy Bruno Schulz Festiwalu 2023 ogłosili program tegorocznej, dwunastej edycji imprezy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-15 października we Wrocławiu
Fundacja Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej, Polski PEN Club organizują nowy festiwal poetycki pt."Warszawa wierszy". Festiwal potrwwa od 30 września di 9 października w Domu Literatury
Para Prezydencka ogłosiła, że w 2024 r. w ramach 13. odsłony Narodowego Czytania przypomnimy sobie dramat Juliusza Słowackiego zatytułowany Kordian. Tegoroczna akcja Narodowego Czytania, w której czytano Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej odbyła się w ponad 6000 miejscach, w tym w 300 poza granicami naszego kraju.
Przed nami 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, które 26-29 października w EXPO Kraków znów zgromadzą dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju. Zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, spotkać się z ulubionymi pisarzami, zdobyć autografy i powiększyć swoje domowe biblioteczki o nowe tytuły.
W najbliższą niedzielę przypada okrągła, setna rocznica urodzin jednej z najwybitniejszych polskich poetek. W Roku Wisławy Szymborskiej w całej Polsce (i nie tylko!) odbywają się dziesiątki, a nawet setki wydarzeń, mających na celu upamiętnienie Noblistki oraz przypominanie o jej twórczości starszym i młodszym czytelnikom. Z okazji przypadającej 2 lipca rocznicy zebraliśmy niektóre spośród tych, które są jeszcze przed nami.
Redakcja Portalu Księgrskiwego www.ksiazka.net.pl przedstawia rozmowę z Agnieszką Bryndzą-Stabro, autorką pierwszej biografii wybitnego rzeźbiarza Igora Mitoraja pt."Igor Mitoraj. Polak o włoskim sercu".
Prezentujemy wywiady z wydawcą, Witoldem Podedwornym (OW ATUT), i właścicielami zamków Świny i Niesytno, Jackiem Drogoszem i Krzysztofem Harkawym. Rozmowa ta towarzyszy konkursowi literackiemu inspirowanemu historią tychże właśnie zamków.
Oficyna Wydawnicza ATUT oraz spółki Zamek Świny i Zamek Niesytno ogłaszają konkurs literacki na powieść nawiązującą do historii tych zamków. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 tysięcy złotych, a jego książka zostanie wydana przez Oficynę Wydawniczą ATUT.
O jaskiniowcu, który podróżował w czasie
Persowie
Katedra
Języki prawdy. Eseje z lat 2003-2020
To ja byłem Vermeerem
Portal Księgarski
Najważniejsze to przeżyć
Żony gniewu
Po tamtej stronie
Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.
Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.
Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.
Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.