Piąty dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej (Taipei International Book Exhibition TIBE) był jednym z najbardziej intensywnych dni imprezy. Oprócz spaceru ze Stanisławem Łubieńskim i spotkania z Witoldem Szabłowskim, odbyły się m.in. dwa spotkania on-line i warsztaty z Piotrem Sochą, a całość zwieńczył koncert zespołu Dagadana.
Otwarcie parku imienia noblistki w Krakowie i wystawy „Jarmark Cudów” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, a także spektakl teatralny w Rzymie i Mediolanie to część wydarzeń zaplanowanych na 2023 rok, ogłoszony Rokiem Wisławy Szymborskiej z okazji 100-lecia urodzin poetki.
Polski program trzeciego dnia Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej (Taipei International Book Exhibition TIBE) dostarczył gościom imprezy licznych wrażeń. Wśród nich znalazły się m.in. spotkanie z Andrzejem Sapkowskim i Bartoszem Sztyborem, warsztaty rysunkowe z Marianną Oklejak i prezentacja Domu Wydawniczego Manuscriptum.
Oczekujemy, że więcej polskiej literatury zostanie przełożona na język chiński tradycyjny. Chcielibyśmy, żeby odbywało się to w sposób bezpośredni, a nie poprzez jęz. angielski – powiedział PAP dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski. We wtorek w stolicy Tajwanu, Tajpej, rozpocznie się Międzynarodowa Wystawa Książek. Polska po raz pierwszy występuje w roli gościa honorowego.
W Tajpej, stolicy Tajwanu, rozpoczęła się we wtorek Międzynarodowa Wystawa Książek – jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na Dalekim Wschodzie. Po raz pierwszy gościem honorowym wydarzenia jest Polska.
O ile polski rynek książki dobrze poradził sobie z pandemią i sprzedaż książek w trakcie jej trwania nie spadła, o tyle obecnie boryka się on z dużymi problemami przede wszystkim z uwagi na kilkudziesięcioprocentowy wzrost kosztów druku – mówi PAP dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.
Fundacja Historia i Kultura informuje, iż najbliższa edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie odbędzie się od 25 do 28 maja 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad przed PKiN.
Redakcja Portalu Księgrskiwego www.ksiazka.net.pl przedstawia rozmowę z Agnieszką Bryndzą-Stabro, autorką pierwszej biografii wybitnego rzeźbiarza Igora Mitoraja pt."Igor Mitoraj. Polak o włoskim sercu".
Traktuję moje przedsięwzięcia, jako powinność wynikającą z tego, że to jest mój sposób bycia wśród ludzi, wobec nich - powiedział PAP Bogusław Kierc, aktor, reżyser, poeta i pedagog, którego benefis odbędzie się w sobotę we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.
Rozpoczęła się 13. edycja ogólnopolskiego konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Bibliotekarz Roku 2022. Konkurs ma na celu zaprezentowanie ogólnopolskiemu środowisku bibliotekarzy tych pracowników bibliotek, którzy w danym roku wyróżnili się swoją pracą i osiągnięciami.
Prezentujemy wywiady z wydawcą, Witoldem Podedwornym (OW ATUT), i właścicielami zamków Świny i Niesytno, Jackiem Drogoszem i Krzysztofem Harkawym. Rozmowa ta towarzyszy konkursowi literackiemu inspirowanemu historią tychże właśnie zamków.
Oficyna Wydawnicza ATUT oraz spółki Zamek Świny i Zamek Niesytno ogłaszają konkurs literacki na powieść nawiązującą do historii tych zamków. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 tysięcy złotych, a jego książka zostanie wydana przez Oficynę Wydawniczą ATUT.
Ognisty medalion
Złote enklawy
Dwunastu cesarzy
Miss Dior
Messi vs. Ronaldo
Harvard Business Review
Portal Księgarski
Amazonki Mosadu
Brzydka prawda
Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.
Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.
Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.
Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.