Ogólnopolska Izba Księgarń
Znamy wyniki naboru dodatkowego do Wrocławskiego Programu Wydawniczego 2019

Znamy wyniki naboru dodatkowego do Wrocławskiego Programu Wydawniczego 2019

Znamy wyniki naboru dodatkowego do Wrocławskiego Programu Wydawniczego 2019

Udostępnij

Znamy tytuły książek dofinansowanych w naborze dodatkowym do tegorocznej odsłony Wrocławskiego Programu Wydawniczego – działania, którego celem jest wspieranie wydawnictw w publikacji książek i czasopism związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem.

 

Celem Wrocławskiego Programu Wydawniczego jest wspieranie wydawców podejmujących tematy związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem, których działania nie mieszczą się w ramach komercyjnego rynku wydawniczego. Pomysły na publikacje można zgłaszać w dwóch kategoriach: mogą być nimi książki poświęcone Wrocławiowi lub regionowi albo prezentujące dowolną dziedzinę twórczości czasopisma o profilu kulturalno-artystycznym. Od 2016 roku w ramach Programu wydano ponad 50 książek i numerów czasopism.

Do naboru dodatkowego zgłoszono 11 wniosków. Po etapie oceny formalnej i oceny eksperckiej pod obrady Komisji Konkursowej trafiło 7 projektów książek. Komisja zadecydowała o przyznaniu wkładu finansowego w 6 projektów:

Książki:

  • Szalejów”, Maciej Bobula, wydawnictwo j - 14 000,00 zł,
  • „Wyższa czułość”, Agnieszka Kłos, wydawnictwo j - 10 000,00 zł,
  • „GENERATOR/Lech Twardowski”, Anna Markowska, Lech Twardowski, Marek Śnieciński, Marcin Ludwin, Anna Chmielarz, Andrzej Turowski, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - 45 000,00 zł,
  • „Pomiędzy prywatnym a publicznym. Życie codzienne we Wrocławiu w latach 1938–1944”, dr Joanna Hytrek–Hryciuk, Via Nova, 40 000,00 zł,
  • „Kiedy śpiewał Cohen”, Gabriel Leonard Kamiński, Oficyna Wydawnicza ATUT - 6 000,00 zł,
  • „Nauczyciel przedwojenny. Narodziny i funkcjonowanie mitu”, Krzysztof Uściński, Oficyna Wydawnicza ATUT - 15 000,00 zł.

Decyzje Komisji Konkursowej były oparte na ocenach ekspertów, powiązaniu publikacji z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem oraz potencjale promocyjnym dla miasta i regionu.

Kolejna okazja, by zdobyć dofinansowane do wydania książki lub czasopisma już wkrótce - nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego na 2020 rok potrwa między 4 a 29 listopada 2019 roku.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się