Tysiąc powodów by czytać”

Tysiąc powodów by czytać”

10 tysięcy książek trafi do bibliotek szkolnych. Rusza głosowanie w konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”.

Udostępnij

Do konkursu „Tysiąc powodów by czytać” zgłosiło się 400 szkół z całej Polski. Uczniowie każdej z nich mieli za zadanie przygotowanie plakatu zachęcającego rówieśników do czytania. Teraz wszystko w rękach internautów. O zwycięstwie zadecyduje liczba głosów oddanych na każdą pracę. Dzięki akcji Empiku już po raz trzeci 10 podstawówek otrzyma po 1000 wybranych przez dzieci książek. Głosowanie trwa do 21 października.

 

Mała szkoła, wielki sukces

Galeria przygotowanych przez dzieci plakatów jest dostępna na stronie www.empik.com/biblioteki/zaglosuj. Do konkursu zgłosiły się szkoły z różnych miejsc w Polsce. Dzięki temu, że zwycięży 5 placówek powyżej 120 uczniów i 5 podstawówek z mniejszą liczbą dzieci, wszyscy mają równe szanse. – Zależało nam na tym, aby każda szkoła – niezależnie od wielkości i liczby uczniów, miała podobne szanse w wyścigu po 1000 książek dla biblioteki. Choć muszę przyznać, obserwując działania szkół uczestniczących w ostatnich edycjach konkursu, że wielkość szkoły nie jest tak istotna, jak zaangażowanie i energia włożone w promowanie pracy konkursowej lokalnie – mówi Mira Dobek, dyrektor marketingu Empiku.

Mój Empik, twoja szkoła

„Tysiąc powodów by czytać” to program współtworzony przez klientów Empiku. Każdy zakup z Mój Empik wspomaga tę inicjatywę. – Zależy nam na wspieraniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzieci mają różne pasje, a my chcemy pomóc im rozwijać je poprzez książki, które sami mogą wybrać i tym samym czytać o tym, co je interesuje poza szkołą – dodaje Mira Dobek. Co roku dzieci wybierają najróżniejsze tytuły – część oczywiście jest uzupełnieniem szkolnych zajęć, ale są też pozycje związane ze sportem, sztuką, modą czy podróżami. Od tego roku w podstawówkach uczy się też młodzież, więc wybory będą jeszcze bardziej zróżnicowane.

Nagrody nie tylko dla zwycięzców

Poza 10 000 książek, które kolorowa ciężarówka rozwiezie do zwycięskich szkół, do co 50. zgłoszonej w konkursie biblioteki, powędruje 10 pakietów książek Wydawnictwa Wilga. W każdym zestawie znajdzie się 10 pozycji z klasyki literatury dziecięcej. Dodatkowo, wszystkie szkoły, które zgłosiły się do akcji, otrzymają fotoksiażkę ufundowaną przez Empikfoto.

 

Galeria prac i głosowanie:

http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

Głosowanie: 1-21 października

Głosować można codziennie. Wyniki konkursu poznany 25 października.

Monika Marianowicz

Rzecznik Prasowy Empiku

kom: 603 114 646

e-mail: monika.marianowicz@empik.com

https://twitter.com/rzecznikempik

 

Empik to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, obecna na rynku od 70 lat. Pomaga każdemu odkrywać i  rozwijać pasje – niezależnie od tego czy to sport, literatura, ogród czy wystrój wnętrz.  Daje najszerszy i kompleksowy wybór jakościowych produktów  z  wielu  dziedzin – nie tylko książek, płyt, filmów, gier planszowych, biletów na wydarzenia, artykułów kreatywnych czy zabawek, ale również dodatkowo online: produktów i akcesoriów  sportowych, do domu, elektronicznych i dla dzieci. Odbiorcy Empiku mogą liczyć na fachową pomoc, poradę w wyborze i informacje o oferowanych artykułach a także na ciekawe, spersonalizowane inspiracje zakupowe w programie Mój Empik. Organizowane przez Empik wydarzenia - tj. spotkania autorskie, różnego rodzaju warsztaty, wystawy, koncerty, dyskusje - pobudzają pasje i wzbogacają codzienność. Jako jeden z nielicznych sklepów Empik działa wielokanałowo – poprzez sieć salonów stacjonarnych, sklep internetowy – jeden z największych w Polsce, istniejący od 20 lat i aplikację mobilną,  inspirując do  dzielenia się  radością i pasją z innymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się