100-lecie serii Biblioteka Narodowa

100-lecie serii Biblioteka Narodowa

100-lecie serii Biblioteka Narodowa

Udostępnij

Biblioteka Narodowa jest najstarszą serią wydawniczą w Polsce. Powstała w 1919 roku z inicjatywy profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i przez pierwsze lata ukazywała się pod szyldem Krakowskiej Spółki Wydawniczej. Od 1933 roku jej właścicielem jest nieprzerwanie Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Do końca 2019 roku w serii ukaże się łącznie 608 tomów

 W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia popularnej BN-ki Wydawnictwo Ossolineum przygotowało szereg premier wydawniczych, spotkań i wydarzeń towarzyszących, które do końca roku będą odbywać się w wielu miejscach Polski, a także w przestrzeni wirtualnej. Na czytelników czeka sporo niespodzianek potwierdzających, że seria mimo szacownego wieku i nobliwej okładki potrafi zaskoczyć współczesnych odbiorców literatury. Główne uroczystości związane z obchodami jubileuszu zaplanowane zostały na 22 i 23 października 2019.

Szczegółowy program obchodów przedstawimy podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 26 września 2019 (czwartek) o godz. 12.00 w Refektarzu w gmachu głównym Zakładu Narodowego im. Ossolińskich przy ul. Szewskiej 37 we Wrocławiu.

W konferencji wezmą udział dr Adolf Juzwenko – dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, prof. Stanisław Bereś – redaktor serii Biblioteka Narodowa i Dariusz Sośnicki – redaktor naczelny Wydawnictwa Ossolineum.

Wydawnictwo Ossolineum powstało w 1827 roku we Lwowie i jest najstarszą działającą nieprzerwanie oficyną wydawniczą w Polsce. Tworząc kolejny rozdział w historii Wydawnictwa, zadajemy pytanie o rolę kanonu we współczesnym świecie i przyglądamy się polskiemu dziedzictwu z nowych, mniej oczywistych punktów widzenia. 
 
Pobierz obrazki
 
100-lecie serii Biblioteka Narodowa – konferencja prasowa
26 września 2019, godz. 12.00

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się