100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy „Tak działa mózg." dr Asi Podgórskiej

100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy „Tak działa mózg." dr Asi Podgórskiej

100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy „Tak działa mózg." dr Asi Podgórskiej

Udostępnij

Od październikowej premiery debiutanckiej książki dr Joanny Podgórskiej (wkrótce Wojsiat) nie minęło jeszcze pół roku, a już
w marcu tytuł przekroczył próg 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, jak wynika z danych Wydawnictwa W.A.B.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. 11 października 2023 roku i już w przedsprzedaży osiągnęła rewelacyjne wyniki, zdobywając popularność zarówno wśród odbiorców i słuchaczy autorki, naukowczyń i naukowców oraz fanów zdrowego stylu życia.
Według danych sprzedażowych Wydawnictwa W.A.B. w marcu tego roku stutysięczny egzemplarz znalazł się na półce jednego z czytelników.

Tak działa mózg. Jak dbać mądrze o jego funkcjonowanie” to debiutancka książka dr Asi Podgórskiej, naukowczyni, autorki profilu na Instagramie @drjoanpodgorska oraz podkastu „Podgórska ogólnie”. To napisane przystępnym językiem kompendium wiedzy o mechanizmach działania mózgu – najbardziej złożonego i tajemniczego organu w ciele człowieka. Asia Podgórska tłumaczy, jakie działania mają na niego pozytywny wpływ i jakich zachowań należy się wystrzegać, aby zapewnić mu prawidłowe funkcjonowanie.

Książka dostępna jest również w formacie e-book oraz audio w aplikacji Empik Go.

"Chciałabym tak bardzo podziękować wszystkim, którzy zainteresowali się moją książką, którzy zechcieli wejść nieco głębiej w tematykę neuronauki, osadzonej może nieco bliżej życia (na czym bardzo mi zależało w trakcie jej pisania). Jestem przeszczęśliwa i wzruszona, ponieważ naprawdę nie spodziewałam się takiego obrotu zdarzeń
i momentu, w którym moje rozmyślania pojawią się w rękach 100 tysięcy osób. Pisanie "Tak działa mózg" było dla mnie realizacją ogromnego marzenia i niejako urzeczywistnieniem wielkiej pasji, zajawki, którą żyję. Dziękuję wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom, dziękuję wszystkim zainteresowanym nauką, poszerzaniem świadomości i popularyzacją wiedzy – komentuje sukces książki" Asia Podgórska (Wojsiat).

Bez wątpienia takie doświadczenia, jak praca nad książką poświęconą mózgowi i neuronauce, zdarzają się stosunkowo rzadko. Temat może początkowo onieśmielać i budzić – szczególnie w humanistycznych umysłach! – popłoch, ale trudno nie ulec jego zagadkowemu pięknu. Szczególnie kiedy autorką książki jest uwielbiana przez rzesze czytelników i słuchaczy dr Joanna Podgórska, absolutna ekspertka i edukatorka w zakresie neurochemii i neurobiologii. Kilka miesięcy, które spędziłyśmy z Asią na szlifowaniu ostatecznego kształtu jej debiutanckiej książki, to wspaniała przygoda – bezsprzecznie wzmacniająca także i moją neuroplastyczność. Bardzo się cieszę, że funkcjonowanie mózgu – tej nieco ponadkilogramowej galaretki, która steruje naszymi nastrojami, pragnieniami i zdolnościami intelektualnymi – okazało się tak fascynujące już dla 100 tys. Polaków – dodaje Maria Tengowska, wydawczyni tytułu.

Książka dr Asi Podgórskiej znalazła swoje miejsce na półkach tak wielu polskich domów, bowiem jej autorka w świetny, przejrzysty i przystępny sposób opisała to, co przecież najważniejsze – ten organ, który stanowi o sednie naszego istnienia. Dzięki „Tak działa mózg” wiemy, jak o niego dbać, jak go karmić i czego nie warto robić, by dłużej cieszyć się świetnym zdrowiem naszego centrum zarządzania. Po pandemii COVID okazało się to szczególnie ważne. Bardzo się cieszę, że udało nam się dotrzeć z tą treścią do tak wielu osób – mówi o sukcesie książki Anna Dziewit-Meller, redaktorka naczelna i dyrektorka wydawnicza W.A.B.

Kilka słów o autorce:

Dr Asia Podgórska doktorka nauk biologicznych w dyscyplinie biochemii (ze specjalnością neurochemia) Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. Konsultantka naukowa, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, artykułów o tematyce dietetycznej oraz materiałów edukacyjnych. Wykładowczyni Uniwersytetu SWPS. Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Gospodyni podkastu „Podgórska ogólnie” w newonce.radio, w którym popularyzuje naukę, oraz instagramowego profilu @drjoanpodgorska, gdzie dzieli się doniesieniami naukowymi i porusza kwestie związane z neuronauką.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się