1000 ambasadorów i ponad 900 szkół w akcji „Upoluj swoją książkę"

1000 ambasadorów i ponad 900 szkół w akcji „Upoluj swoją książkę"

1000 ambasadorów i ponad 900 szkół w akcji „Upoluj swoją książkę"

Udostępnij

Czytaj PL to nie tylko wielkie przedsięwzięcie w przestrzeni miejskiej i internecie, lecz także w szkołach średnich. Uczniowie z całej Polski w ramach wymyślonej przez Instytut Książki akcji „Upoluj swoją książkę” stają się ambasadorami całej kampanii. W tym roku do „Upoluj swoją książkę” zgłosiło się ponad 900 szkół i 1000 ambasadarów.

W ramach akcji przygotowane zostały specjalne grafiki, z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymują darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Akcję wspiera szeroką kampanią promocyjną, mająca kreować modę na czytanie. Zaprosiliśmy do niej najpopularniejszych polskich youtuberów.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od 2013 r. realizują ogólnopolską kampanię promującą czytelnictwo „Czytaj PL”, obejmującą swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się