Rynek ksiązki
Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe,

Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe,

12. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

Udostępnij

Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe w tym roku odbywają się po raz dwunasty, a po raz drugi organizowane są przez połączone siły studentów Wydziału Polonistyki i Wydziału Filologicznego UJ. Poza językiem angielskim, stanowiącym źródło i rdzeń warsztatów, w tym roku studenci pracować będą z przekładami z niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, japońskiego i szwedzkiego, odbędzie się także warsztat przekładu audiowizualnego oraz pojedynek młodych tłumaczy literatury anglojęzycznej. Spotkania są niepowtarzalną okazją, żeby uczyć się od uznanych badaczy, spotkać ze świetnymi tłumaczami, wymieniać doświadczeniami w gronie młodych entuzjastów i samemu spróbować swoich sił na akademickiej mównicy.

Tegoroczna edycja odbędzie się w Krakowie w dniach 7-9 maja pod hasłem Wcielenia przekładu. Wybierając taki motyw przewodni, organizatorzy chcą zapytać o to, gdzie i kiedy przejawia się cielesność tłumacza/tłumaczki, w jaki sposób tłumacz/tłumaczka rozumie swoją tożsamość, na czym polega sprawczość i podmiotowość tłumacza/tłumaczki, jakich emocji doświadczają tłumacze/tłumaczki podczas pracy. Postarają się także prześledzić, jak w procesie przekładu spotykają się tradycja i nowoczesność. Podczas 12. SWT znajdzie się zatem przestrzeń zarówno do podejmowania problematyki nowych technologii translatorskich, jak też do refleksji nad historycznymi aspektami przekładu.

Wykłady, spotkania i panele referatów studenckich mają charakter otwarty. Aby móc wziąć udział w sesjach warsztatowych, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. 

Miejsce:

Strefa Studencka UJ: ul. Św. Anny 6 (wejście od ul. Jagiellońskiej)
Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie: ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)
Massolit Books & Café: ul. Felicjanek 4

Program wydarzenia można znaleźć tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się