13-godzinna sesja autografów i blisko 400 tys. kupionych książek podczas Targów Książki Empiku

13-godzinna sesja autografów i blisko 400 tys. kupionych książek podczas Targów Książki Empiku

13-godzinna sesja autografów i blisko 400 tys. kupionych książek podczas Targów Książki Empiku

Udostępnij

Takiej kolejki po podpis pisarza dawno nie widziano – jedna z dwóch sesji autografów z Weroniką Anną Marczak zorganizowana w ramach Targów Książki Empiku trwała aż 13 godzin i przyciągnęła 1700 osób. Siódma edycja tego wydarzenia ponownie wzbudziła ogromne zainteresowanie. Spotkania autorskie online zgromadziły ponad milionową widownię, a w ciągu dwóch tygodni czytelnicy kupili na targach online i w salonach blisko 400 tysięcy książek.

Rekordowa sesja autografów w „Pokoju Monet”

Osoby przechodzące przez centrum Warszawy nie mogły się nadziwić – nie dało się nie zauważyć ogromnej, ciągnącej się przez pół kilometra kolejki rozentuzjazmowanej młodzieży. Co zmotywowało nastolatków i ich rodziców do ustawienia się wcześnie rano i czekania przez kilkanaście godzin? Możliwość zdobycia podpisu Weroniki Anny Marczak, nagrodzonej kilka miesięcy temu Bestsellerem Empiku dla Pisarki Roku. Seria „Rodzina Monet” okupuje zestawienia najpopularniejszych książek, a wydarzenie zorganizowane w ramach Targów Książki Empiku doskonale zobrazowało jej fenomen.
 
 
 
W Pasażu Wiecha stanął „Pokój Monet” – specjalny pop-up zaaranżowany na pokój bohaterki cyklu, Hailie Monet. Weronika Anna Marczak dwukrotnie odwiedziła to miejsce (17 i 27 maja), aby spotkać się z fanami i rozdać autografy. Sobotnia sesja była prawdopodobnie najdłuższą w 75-letniej historii Empiku. Trwała aż 13 godzin, a w tym czasie pisarka złożyła nawet 1,7 tys. podpisów.

Warto podkreślić, że tak ogromne zainteresowanie wzbudziła autorka, która swoją pierwszą książkę opublikowała dopiero w październiku zeszłego roku. Kolejka wijąca się wokół Domów Towarowych Centrum w sercu Warszawy udowodniła, że młodzież w Polsce czyta na potęgę. Pokój Hailie Monet przez dwa tygodnie odwiedziło co najmniej 5 500 osób, z czego połowa wyszła z autografem autorki -  podsumowuje Marcin Maćkiewicz, Menadżer Działu Eventów w Empiku.

Dużym powodzeniem cieszyła się także akcja „Young Power House”. Czytelnicy mieli szansę spotkać się z ulubionymi pisarkami w kameralnych, 10-osobowych grupach. W warszawskiej kamienicy na fanów czekały Katarzyna Barlińska, Natalia Fromuth, Monika Rutka, Marta Łabęcka i Monika Marszałek. Wszystkie bilety sprzedały się na wiele dni przed wydarzeniem.
 

Nie tylko Young Adult

Choć Young Adult to bezdyskusyjnie najchętniej wybierany gatunek na majowych Targach Książki Empiku, na podium najpopularniejszych uplasowały się również książki dla dzieci i literatura obyczajowa. Z kolei najwięcej widzów przyciągnęły dwa spotkania w ramach Sceny Apostrof, poświęconej literaturze pięknej i faktu. Aż 87 tys. widzów obejrzało rozmowę z Aleksandrem Kwaśniewskim i Aleksandrem Kaczorowskim wokół książki „Prezydent” (Znak Literanova). W wywiadzie rzece polityk podzielił się nieopowiedzianymi dotąd wspomnieniami z czasów burzliwych przemian ustrojowych w Polsce. Internauci chętnie śledzili również wydarzenie z udziałem Toshikazu Kawaguchiego. Jego powieść „Zanim wystygnie kawa” to niekwestionowany hit ostatnich miesięcy, a podczas Targów autor zaprezentował jego kontynuację – „Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni” (Grupa Wydawnicza Relacja). Transmisja ze spotkania z japońskim pisarzem zanotowała już 75 tys. unikalnych wyświetleń.
W ramach 7. edycji Targów Książki Empiku odbyło się łącznie ponad 30 spotkań autorskich wokół najciekawszych premier tej wiosny. Studio Empiku gościło m.in. Marcina Mellera, Martą Łabęcką, Zeruyę Shalev czy Harrego Whittakera. W ciągu dwóch tygodni czytelnicy kupili aż 387 tys. książek. A po jakie tytuły sięgali najchętniej? Numerem jeden była seria „Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak, a w szczególności najnowsza część „Perełka. Rodzina Monet. Tom 3. Część 1” (You&YA). Bardzo mocną premierą okazała się także powieść „Atlas. Historia Pa Salta” (Wydawnictwo Albatros) autorstwa Lucindy Riley i jej syna Harrego Whittakera z bestsellerowego cyklu „Siedem Sióstr”. Podium targowej TOPki zamknęła książka „Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim” (Znak Literanova).

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się