13. Krakowski Festiwal Komiksu odbędzie się w marcu

13. Krakowski Festiwal Komiksu odbędzie się w marcu

13. Krakowski Festiwal Komiksu odbędzie się w marcu

Udostępnij

Krakowskie Biuro Festiwalowe poinformowało, że w dniach 22-24 marca odbędzie się 13. Krakowski Festwial Komiksu, impreza, którą KBF współorganizuje wraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym i Fundacją Muzeum Komiksu.

Krakowski Festiwal Komiksu to jeden z największych festiwali komiksowych w Polsce spotkań fanów komiksu – skierowany zarówno do dzieci, dorosłych, zagorzałych fanów komiksu, jak i jego niedzielnych czytelników. W programie każdej edycji można znaleźć atrakcje dla najróżniejszych odbiorców: spotkania autorskie, panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty, pokazy cosplay i wystawy.

W tym roku trzon festiwalu będą stanowiły spotkania autorskie z artystami z Argentyny, Czech, Francji, Hiszpanii, Ukrainy i Polski. W programie wydarzenia znajdują się również wykłady, warsztaty, wystawy oraz festiwalowa giełda.

„Głównym gościem festiwalu będzie nestor hiszpańskojęzycznego rynku komiksowego, pochodzący z Argentyny scenarzysta i rysownik José Muñoz! Wizyta artysty na festiwalu zbiegnie się z polską premierą jego najbardziej znanej, długo wyczekiwanej przez czytelników serii komiksowej pt. »Alack Sinner«” – powiedział Artur Wabik z krakowskiej Fundacji Muzeum Komiksu, jeden z organizatorów imprezy.

Poza nim wśród gości imprezy znajdą się m.in. Lucie Arnoux (Francja), ilustratorka komiksów o przygodach Enoli Holmes (Egmont), Mathieu Burniat i Geofroy Monde (Francja), autorzy premierowej „Furii” (Kultura Gniewu) będącej reinterpretacją mitu arturiańskiego, z księżniczką Ysabelle w roli głównej, David Rubin (Hiszpania), autor komiksu science fiction „Ogień” (Mandioca) oraz Ludmiła Samuś i Bohdan Kordoba (Ukraina) – autorzy komiksu „333” opowiadającego wierszem o toczącej się wojnie w Ukrainie.

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowana m.in. międzynarodowa, zbiorowa wystawa komiksu, ilustracji i animacji pt. „This is fine!” – o końcu antropocenu, relacjach człowieka z naturą, a także wyczerpywaniu się zasobów, a także wystawa monograficzna Tomasza Niewiadomskiego z okazji trzydziestolecia „Ratmana”.

RP/źródło: Krakowskie Biuro Festiwalowe


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się