14. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli „Zaśpiewajmy razem z Fryckiem!”

14. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli „Zaśpiewajmy razem z Fryckiem!”

14. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli „Zaśpiewajmy razem z Fryckiem!”

Udostępnij

W pierwszą niedzielę czerwca Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na kolejną odsłonę Dnia Dziecka w Żelazowej Woli! W tym roku kontynuowane będą podróże z Fryckiem po Polsce poprzez przysłuchiwanie się pieśniom i piosenkom z różnych regionów.

Wokalne podróże poprowadzą artyści z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Podczas gry terenowej nauczą uczestników zabawy kilku pieśni: ludowych oraz skomponowanych przez Fryderyka Chopina, aby pod koniec Dnia Dziecka wszyscy wspólnie zaśpiewali przed Domem Urodzenia kompozytora. Dla maluchów przewidziano specjalnie zaprojektowane zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem m.in. Musiconu i instrumentów perkusyjnych.

Nie zabraknie oczywiście muzyki Fryderyka Chopina: w Domu Urodzenia kompozytora odbędą się recitale w wykonaniu Pawła Wakarecego, a na scenie w Parku będzie można usłyszeć najmłodszych pianistów, laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni. Muzyczny pejzaż dopełnią Szymon Mechliński (baryton) i Michał Biel (fortepian), wykonując XIX-wieczne pieśni i arie.

Odbędzie się wiele warsztatów plastycznych i rękodzielniczych: plener malarski, malowanie drewnianych instrumentów, tworzenie ozdób do włosów, wiatraczków, motanek, wyrobów z wikliny i słomy, nauka haftów, a także warsztaty ogrodnicze z przygotowania sadzonek oraz budowanie domków dla owadów!

14. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli „Zaśpiewajmy razem z Fryckiem”

4 czerwca 2023 r.

g. 10-17, wstęp wolny

muzeum.nifc.pl

Źródło informacji: NIFC


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się