18. Dni Tischnerowskie w Krakowie

18. Dni Tischnerowskie w Krakowie

18. Dni Tischnerowskie w Krakowie

Udostępnij

„Wolność i słowo” to temat przewodni tegorocznych Dni Tischnerowskich w Krakowie, które potrwają od 18 do 21 kwietnia. Wśród zaproszonych gości autorzy znakomitych książek filozoficznych, historycznych, reportażowych, eseistycznych i in.

Gościem głównym imprezy będzie Timothy Garton Ash - historyk, specjalizujący się we współczesnej historii europejskiej, którego zobaczyć będziemy mogli podczas wykładu z cyklu Colloquia Tischneriana 19.04.2018 r.

Gośćmi 18. Dni Tischnerowskich będą też m.in. Agnieszka Kołakowska, Marta Tarabuła, ks. Andrzej Draguła, Wojciech Jagielski, Dariusz Kosiński, Ryszard Koziołek i Ireneusz Ziemiński, którzy wezmą udział w debatach. Radosław Krzyżowski, aktor Narodowego Starego Teatru, przeczyta esej ks. Tischnera „Kłamstwo polityczne”. Nowością w programie jest Otwarte Forum Filozoficzne – OFF Tischner, podczas którego wszyscy chętni będą mogli podyskutować o tym, co usłyszeli podczas Dni Tischnerowskich.

W ostatnim dniu imprezy wręczona zostanie Nagroda Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera, której tegorocznymi laureatami są:
- Miłosz Puczydłowski – w kategorii pisarstwa religijnego lub filozoficznego, stanowiącego kontynuację „myślenia według wartości”, wyróżniony za studium "Religia i sekularyzm".
- Krzysztof Czyżewski – w kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować „nieszczęsny dar wolności”, nagrodzony za książkę "Małe centrum świata".
- Jan Jakub Wygnański – w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata” za całokształt działalności na rzecz sektora organizacji pozarządowych w Polsce.

Spotkaniu z laureatami towarzyszyć będzie koncert „Tischner. Mocna nuta”, podczas którego usłyszymy utwory z wydanej niedawno płyty pod tym samym tytułem. W koncercie udział wezmą m.in. Jorgos Skolias, Joachim Mencel i zespół Trebunie-Tutki.

Wstęp na wszystkie spotkania jest BEZPŁATNY. Zaproszenia są do odbioru w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w InfoKraków (ul. Św. Jana 2).

Szczegółowy program tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się