Ogólnopolska Izba Księgarń
"Kruczogranatowe",  Adriana Lisboi

"Kruczogranatowe", Adriana Lisboi

19.03 do księgarń trafi nowa powieść jednej z najważniejszych pisarek brazylijskich Adriany Lisboi "Kruczogranatowe"

Udostępnij

Już 19.03 do księgarń trafi nowa powieść jednej z najważniejszych pisarek brazylijskich Adriany Lisboi. Jej wcześniejsza powieść Symfonia w bieli została nagrodzona prestiżową nagrodą José Saramago. Kruczogranatowe to piękna, poetycka proza o poszukiwaniu korzeni. Próba odpowiedzi na pytanie: kim jesteśmy i skąd się wzięliśmy?

Nota o książce:

Po śmierci mamy kilkunastoletnia Vanja postanawia wyjechać z Rio de Janeiro do Stanów, gdzie się urodziła, aby odnaleźć ojca. W towarzystwie byłego męża mamy Fernanda i sympatycznego chłopca z Salwadoru zanurza się w cudze wspomnienia, aby z ich okruchów ułożyć własną historię. Podczas tej podróży Vanja poznaje także niedawną burzliwą przeszłość Brazylii.

Kilka słów o autorce:

Adriana Lisboa należy do najważniejszych pisarek brazylijskich. Jej twórczość znana jest już w kilkunastu krajach. Powieść Symfonia w bieli (REBIS 2016) przyniosła autorce portugalską nagrodę Saramago, Kruczogranatowe zaś znalazły się na krótkiej liście prestiżowej brazylijskiej Prêmio São Paulo de Literatura.

Sam Jose Saramago powiedział o niej: „Oto poznaliśmy pisarkę, która na zawsze znajdzie swoje miejsce w światowej literaturze”.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się