Jedność - Wakacje z książkami
2 dni za nami, 2 dni przed nami! [wideo]

2 dni za nami, 2 dni przed nami! [wideo]

2 dni za nami, 2 dni przed nami! [wideo]

Udostępnij

Odbyły się spotkania autorskie między innymi z: Wiolettą Piasecką, Olgą Zygarowską, Mariuszem Wollny, Małgorzatą Lebdą, Agnieszka Hałas, Grzegorz Kasdepke, Katarzyna Ryrych.

Za nami liczne premiery książek, między innymi: spotkanie z Heleną Läks i premiera książki "Sekretna kocia piekarnia" oraz spotkanie z Jonathanem Carrollem związane z premierą jego najnowszej powieści „Mr. Breakfast”.

Dla najmłodszych odbywają się warsztaty plastyczne z Połykaczem Liter, a także warsztaty plastyczne wokół książki "Poczet Królowych Polskich" z autorką Anną Kaszubą-Dębską.

We czwartek odbyła się debata samorządowa pod tytułem ,,Rola samorządów w upowszechnianiu czytelnictwa w Polsce’’, której organizatorem jest Prezydent Miasta Krakowa, Polska Izba Książki oraz Targi w Krakowie.

Scena w powiększonym Salonie Komiksu tętni życiem - odbywają quizy, warsztaty zarówno dla małych, jak i dużych fanów komiksu.

W hali Dunajec powstała dodatkowa scena, gdzie w piątek zgromadzili się miłośnicy gór: odbyło się spotkanie m.in. ze Stanisławem Krycińskim, autorem książek o Bieszczadach, Łemkowszczyźnie i Pogórzu Przemyskim. Miłośnicy fantastyki i teatru, szykujcie się na sobotę i niedzielę!

Przez 4 dni trwania wydarzenia można wziąć udział w akcji "Książka za książkę" (TUTAJ  szczegóły), przwżyć przygodę w mobilneym escape roomie stworzonym specjalnie dla fanów kryminałów oraz wpisać się do księgi pamiątkowej dla Olgi Tokarczuk.

W sobotę przez cały dzień będziemy nagrywali video, które ma zobrazować, jak bardzo cieszymy się z Nagrody Nobla. Będziecie mieli okazję pokazać, z jaką radością przyjęliście werdykt Akademii Szwedzkiej – dla każdego uczestnika akcji przygotowaliśmy specjalne naklejki „Nobel dla Olgi Tokarczuk #taksięcieszę".

Sobota udowodni, że może się dziać jeszcze więcej!

Kryminalnie

Jesteś miłośnikiem kryminałów? Oprócz mobilnego escape roomu, który znajduje się u nas przez całe cztery dni targowe, w EXPO Kraków, specjalnie dla Ciebie: Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Marek Krajewski, Katarzyna Puzyńska, Alek Rogoziński – a to tylko nieliczni z autorów, którzy zagoszczą u nas w sobotę!

Fantastycznie

A może wolisz fantastykę? W świat wyobraźni zabiorą Cię, między innymi: Jacek Dukaj, Agnieszka Hałas, Katarzyna Berenika Miszczuk, Andrzej Ziemiański, Jacek Piekara. Zapraszamy również na dodatkową scenę wybudowaną w hali Dunajec, która w sobotę będzie miejscem spotkań wszystkich miłośników fantastyki.

Dla najmłodszych

Najmłodszych czytelników czekają liczne warsztaty, na przykład warsztaty muzyczno-plastyczne ,,Jedzie pociąg z daleka’’ oparte na serii "Gama i pasażerowie" lub ,,Edukacja emocjonalna. Zabawy twórcze, uczące dzieci rozpoznawania, nazywania i okazywania uczuć’’. Do tego wiele spotkań z autorami

literatury dziecięcej, Eliza Piotrowska, Rafał Kosik, Anna Onichimowska, czy Michał Rusinek.

Podróżniczo

Chcesz przenieść się do gorącej Ameryki Łacińskiej? Zapraszamy na prelekcje podróżniczą Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika dotycząca podróży po Półwyspie Iberyjskim i Ameryce Łacińskiej, opisanych w książce "Toros bravos sueltos czyli podróże pewnego małżeństwa". Dla podróżników przewidzieliśmy także spotkania, między innymi z: Beatą Pawlikowską, Elżbietą Dzikowską oraz Elżbietą i Dariuszem Piętakami.

W programie nie zabraknie także innych atrakcji, o których przeczytacie TUTAJ.

Zchęcamy do śledzenia naszego profilu i wydarzenia.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się