200 tys. odwiedzających we Frankfurcie

200 tys. odwiedzających we Frankfurcie

200 tys. odwiedzających we Frankfurcie

Udostępnij

Edycja specjalna Frankfurckich Targów Książki odbywająca się w internecie od 14 do 18 października przyciągnęła 200 tys. osób. Tylu użytkowników odnotowano na witrynie głównej Buchmesse, a liczba ta nie obejmuje jeszcze widzów, którzy oglądali targowe wydarzenia na innych platformach. W 72. edycji targów wzięło udział 4440 wystawców.

Największe na świecie targi zarejestrowały 4.165 nowych kupujących i sprzedających na platformie Frankfurt Rights, a 2388 użytkowników zarejestrowało się, aby skorzystać z „narzędzia kojarzenia” B2B.  Na specjalnej platformie zaprezentowani 400 tys. tytułów.

Festiwal BookFest miał na Facebooku 1,5 mln wyświetleń. Wg organizatorów, kanały społecznościowe Buchmesse zarejestrowały 1,2 mln interakcji.

Juergen Boos, prezes i dyrektor generalny Frankfurtu tak podsumował wydarzenie: „W tym roku udało nam się przygotować międzynarodowy program dla profesjonalistów wydawniczych oraz festiwal poświęcony twórcom. Nasza strategia współpracy z partnerami medialnymi o ugruntowanej pozycji i obecnych tam, gdzie są nasze grupy docelowe okazała się skuteczna. Jednocześnie wszyscy wiemy, że nic nie zastąpi osobistego spotkania. Wiele się nauczyliśmy przed nadchodzącymi targami książki, zarówno w odniesieniu do wydarzeń fizycznych, jak i cyfrowych”.

W ubiegłym roku targi odwiedziło 7450 wystawców ze 104 krajów. Wzięło w nich udział 302.267 odwiedzających.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się