2024 dobrze, 2023 źle, czyli całkiem nowy rok we Wrocławskim Domu Literatury

2024 dobrze, 2023 źle, czyli całkiem nowy rok we Wrocławskim Domu Literatury

2024 dobrze, 2023 źle, czyli całkiem nowy rok we Wrocławskim Domu Literatury

Udostępnij

Wrocławski Dom Literatury podsumowuje stary 2023 rok i prognozuje 2024. Czy coś się zmieniło? Na pewno tak. Mamy nowe postanowienia, a o starych nikt już (na szczęście) nie pamięta, dni są coraz dłuższe, w końcu zrobiło się zimno (ile można czekać) i dajemy sobie jeszcze jakieś dwa tygodnie na pisanie nowej daty z błędem

Za nami literackie podsumowania ubiegłego roku i zapowiedzi tego, który właśnie się zaczął. Już dziś wiemy, że jest na co czekać. A dni będą coraz dłuższe. Wrocławski Dom Literatury wkracza w nowy rok z godnością, powolnym krokiem. Zapraszamy na kilka najbliższych wydarzeń. Na spokojnie.

28 stycznia, godz. 19.00 | Klub Proza 
Czytał Michał Nogaś (w Prozie): Barbara Sadurska

W ostatnią niedzielę stycznia zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)”, podczas którego redaktor Nogaś porozmawia z Barbarą Sadurską, pisarką, laureatką między innymi Nagrody im. Witolda Gombrowicza. Pretekstem do spotkania jest najnowsza książka autorki, „Bajka, Bajeczka”, która w grudniu ukazała się nakładem Wydawnictwa Warstwy. Podczas spotkania będzie można kupić książkę i otrzymać autograf.
Rozmowy na żywo posłuchacie w Klubie Proza oraz na antenie Radia Nowy Świat. Natomiast w kolejnym tygodniu nagranie pojawi się na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury i Radia Nowy Świat. Wstęp wolny

Zobacz

 

31 stycznia, godz. 19.00 | Klub Proza
Oblicza katastrofy #10. Czy da się walczyć z dezinformacją klimatyczną?

O ile większość z nas zgadza się co do tego, że na naszej planecie mamy do czynienia ze znaczącym zmniejszeniem się pokrywy lodowej na biegunach, kurczeniem się zasobów naturalnych czy postępującym niszczeniem lasów, o tyle twierdzenia o rzekomym wyginięciu ludzkości z powodu gorąca czy apokalipsie klimatycznej są dla wielu osób już mało prawdopodobne, bądź tak odległe w czasie, że nie ma sensu zajmować się nimi w tej chwili. Kto ma tu rację? Jak odnaleźć się w gąszczu informacji, przez które przedzieramy się każdego dnia i jak radzić sobie z wszechobecną dezinformacją? Naszymi przewodnikami w tym temacie będą prof. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego i dziennikarz naukowy Tomasz Borejza. Punktem zaś wyjścia do rozmowy będzie książka Tomasza Borejzy „Odwołać katastrofę. Rozmowy o klimacie, buncie i przyszłości Polski” (Wydawnictwo Znak Horyzont).
Spotkanie będzie transmitowane online na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, Klubu Proza i Wrocławia Miasta Literatury UNESCO. Wstęp wolny

Zobacz

 

3 lutego, 11.00–14.00 | Klub Proza
Bookowisko – wyprzedaż domowej literatury

Zapraszamy na kolejną odsłonę jednej z waszych ulubionych imprez. Bookowisko to miejsce, gdzie możecie sprzedać (drogo albo tanio) książki, dla których nie ma już miejsca w waszych domach w roku 2024, możecie (z nieukrywanym żalem) sprawić, że ktoś inny ucieszy się z waszego świątecznego prezentu bardziej niż wy. Możecie też kupić masę ciekawych, używanych książek. Dzięki czemu żadna literka się nie zmarnuje. 
Jak zostać wystawcą podczas Bookowiska? Zasady są proste, zgłaszacie chęć uczestnictwa jako wystawcy (mailowo: info@literatura.wroclaw.pl), przybywacie z książkami, a następnie je sprzedajecie lub wymieniacie. My udostępniamy stoły i przestrzeń w Prozie. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o tym, kto będzie mógł wystawić książki podczas Bookowiska, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Nie zwlekajcie!

Zobacz

 

Radio Proza

Tradycyjnie (bo zmieniamy się tylko trochę) zapraszamy do naszych podcastów!
Na początek w Radio Proza nowy odcinek Bełkotu literackiego, czyli bardzo subiektywne podsumowanie roku 2023. Co nam się nie podobało? Co nas rozczarowało? W kim się literacko (i nie tylko) zakochaliśmy? I dlaczego Godzilla?

Spotify: https://open.spotify.com/show/3ZjZ6uLuIdsd77sS82fvfX
Podbean: https://radioproza.podbean.com/
Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/.../radio-proza/id1519168597


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się