Ogólnopolska Izba Księgarń
25. antykwaryczne targi książki w Lipsku,

25. antykwaryczne targi książki w Lipsku,

25. antykwaryczne targi książki w Lipsku: Siedem wieków historii książki

Udostępnij

W czasach digitalizacji i „fałszywych wiadomości” oraz wynikającej z tego niepewności szczególnie ważne jest zajmowanie się trwałymi wartościami i rzeczywistymi istniejącymi obiektami kultury. Hala 3 Targów Książki w Lipsku będzie gościć 25. edycję największego i zarazem jedynego antykwarycznego targu w nowych krajach związkowych. Na srebrny jubileusz 53 wystawców prezentuje swoje skarby z siedmiu wieków historii książki.

Te skarby są autentyczne, prawdziwe i niezafałszowane, a także można je kupić i natychmiast zabrać ze sobą. Wśród wystawców są antykwariusze z Holandii, Austrii, Włoch, Słowenii i kraju przyjmującego Czechy. Między innymi antykwariusz Tomas Lazar pokazuje piękną kolekcję czechosłowackiej awangardy.

Po raz pierwszy zorganizowano dwie galerie: Galeria Erik Bausmann z Halle pokazuje wysokiej jakości sztukę współczesną, a kolega antykwariusz  z Lipska Martin Koenitz jest reprezentowany przez jego graficzny antykwariat i wystawę ukazującą dzieła klasycznego modernizmu.

Na terenach targów antykwarycznych popularna literacka mila liczy ponad 15 000 tytułów, które są w przyjaznej cenie na kieszeń preciętnego czytelnika. Istnieje też solidna literatura oferowana w niskiej cenie. W ich wnętrzu, zabezpieczonym kieszonkowymi kontrolami przy wejściu i wyjściu, 53 wystawców oferuje liczne skarby dla kolekcjonerów i bibliofilów na sprzedaż.

Głównymi punktami tegorocznych Targów Książki Antykwarycznej w Lipsku są na przykład obszerna kolekcja Upton Sinclair antykwariatu Lenzen, rzadka literatura emigracyjna od 1933 r. Waltera Markova. Hans Lindner przedstawia Struwwelpetriads, a antykwariusz Kara Jahn oferuje prawie kompletną kolekcję wszystkich opublikowanych już skór Inselbücherei.

Wszyscy wystawcy eksponują cenne stare książki z bardzo wielu obszarów obszarów tematycznych, ale także rzadkie pierwodruki, autografy, książki z podpisem lub dedykacją autora do Lipska. Oferują kolekcjonowane dokumenty i fotografie, luksusowe wydania, okładki ze skóry i pergaminu, wydruki prasowe, książki ilustrowane, książki dla dzieci, muzykę, mapy, globusy, druki dekoracyjne i dzieła sztuki.

Bogato ilustrowany katalog społeczności antykwarycznej zawiera niektóre z najcenniejszych obiektów. Wszystkie te tytuły są zarezerwowane organizatorów targów. Katalog antykwaryczny  został rozedsłany po całym świecie i od zawsze dażony jest uznaniem i poważaniem branży. Jeśli więcej niż jedna zainteresowana strona otrzyma tytuł, wiele się zdecyduje. Dla wielu dostawców, kolekcjonerów i widzów jest to dramatyczny i emocjonalny początek  targowego otwarcia
 
Katalog i informacje o wystawcach:
www.abooks.de
    
Wycieczka prasowa na targach (hala 3):
21 marca, godzina dziewiąta lub po wcześniejszym umówieniu.
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się