Wydawnictwo Jedność
26. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

26. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Udostępnij

Około 200 wydawców weźmie udział w 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek, które 30 listopada rozpoczną się we wrocławskiej Hali Stulecia. Podczas targów zostanie rozstrzygnięty konkurs edytorski "Pióro Fredry".

ak powiedziała podczas konferencji prasowej Anna Morawiecka, dyrektor Wrocławskich Targów Dobrych Książek, z roku na rok rośnie liczba wydawców uczestniczących w targach. „W tym roku będzie to około 200 wydawców”. Dodała, że na targi przyjedzie około 100 autorów, którzy wezmą udział w spotkaniach z czytelnikami.

Tradycyjnie podczas targów zostanie rozstrzygnięty konkurs "Pióro Fredry", w którym nagradzane są najlepsze książki wydane w tym roku. Do tegorocznej edycji konkursu wydawcy zgłosili 153 pozycje.

Jury do finału zakwalifikowało pięć książek: „Czerwony Monter. Mieczysław Berman: grafik, który zaprojektował polski komunizm” Piotra Rypsona, wydaną przez Wydawnictwo Karakter; „O ziołach i zwierzętach” Simony Kossak Wydawnictwa Marginesy; „Muszkat, cytryna i kurkuma. Spojrzenie z Zagrzebia” Miljenko Jergovica wydaną przez Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków; „Autobiografia. Nieprzysiadalność. Rozmawia Rafał Księżyk” Marcina Świetlickiego, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego oraz „Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia” Małgorzaty Frąckiewicz Wydawnictwa Ezop.

"Pióro Fredry" to jedyny w Polsce konkurs edytorski. Książki w tym konkursie są oceniane nie tylko pod kątem ich wartości literackiej, ale pod uwagę brany jest również ich poziom edytorski. Laureat tegorocznego konkursu zostanie ogłoszony 30 listopada – w dniu inauguracji targów.

Targi to nie tylko stoiska z książkami, ale również szereg imprez towarzyszących - od spotkań z pisarzami, po warsztaty dla dzieci. W tym roku zaplanowano również wystawy, w tym ekspozycję poświęconą postaci i twórczość Josepha Conrada.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek rozpoczną się 30 listopada i potrwają do 3 grudnia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się