27 września  Światowy Dzień Serca

27 września Światowy Dzień Serca

27 września - Światowy Dzień Serca

Udostępnij

Zadbaj o serce! Choroby układu sercowo-naczyniowego w Polsce to prawdziwa plaga. Na chorobę wieńcową choruje ok. 1,5 miliona osób, a nadciśnienie tętnicze dotyka około 8 milionów Polaków. Co najgorsze – choroby układu sercowo-naczyniowego są nadal główną przyczyną zgonów w Polsce.

Zdrowe serce” to książka, w której znajdziesz porady, jak kompleksowo zadbać o serce, ponad 80 przepisów, które ci w tym pomogą, proste techniki medytacyjne i oddechowe, ćwiczenia jogi oraz zabiegi olejowe. Karolina i Maciej Szaciłło z powodzeniem łączą w niej współczesną dietetykę z mądrością najstarszej nauki o zdrowiu – ajurwedy.

„Zdrowe serce” to kompendium wiedzy nie tylko dla osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego, ale również tych, którzy pragną zapobiegać, aby później nie leczyć...(Karolina i Maciej Szaciłło)

Ona, dziennikarka, na co dzień pisze reportaże społeczne i wywiady. Jest nauczycielką technik oddechowych i medytacji. On – kucharz wegetariański, pasjonuje się dietetyką, medycyną Wschodu (szczególnie ajurwedą) i jogą. Razem prowadzą bloga o zdrowym sposobie na życie (www.medytujemy.pl), warsztaty i detoksy wyjazdowe. W swojej pracy łączą współczesne zdobycze dietetyki ze starożytną mądrością medycyny Wschodu. Pojawiają się na antenie popularnych programów telewizyjnych. Wspólnie piszą książki w tym m.in. bestsellerowe „Karolina na detoksie”, „Jedzenie, które leczy”, „Chudnij w zgodzie ze swoją naturą”.

***

„Czy wiesz, że każdego roku około siedmiu milionów ludzi na całym świecie ma zawał serca? Na dodatek choroby układu sercowo-naczyniowego są najczęstszą przyczyną śmiertelności na naszej planecie. Rozległy zawał serca pozostawia po sobie spustoszenie, którego nasz organizm nie jest w stanie całkowicie naprawić. Choroby układu sercowo-naczyniowego są od lat główną przyczyną zgonów również w naszym kraju. (…) Dlaczego my, ludzie Zachodu, od najmłodszych lat uczymy się podążać za intelektem, jednocześnie ignorując głos serca?

Jeśli chcemy dotrzeć do przyczyn tej światowej epidemii musimy spojrzeć na człowieka wielopoziomowo. (…) Właśnie tym wielopoziomowym spojrzeniem będziemy się zajmować w +Zdrowym sercu+“.

Fragment książki „Zdrowe serce”

Zdjęcia: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/147298,,27-wrzesnia-swiatowy-dzien-serca-


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się