28. edycja TWK  w Warszawie. Znamy tegorocznych laureatów Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "Feniks"

28. edycja TWK w Warszawie. Znamy tegorocznych laureatów Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "Feniks"

28. edycja TWK w Warszawie. Znamy tegorocznych laureatów Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "Feniks"

Udostępnij

Znamy tegorocznych laureatów Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "Feniks". Ogłoszono ich w czwartek podczas uroczystego otwarcia 28. edycji Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

Laureatem nagrody głównej "Feniks Złoty" został ks. kard. Gerhard Muller. W kategorii multimedia nagrodzono natomiast film "Nędzarz i Madame" w reżyserii Witolda Ludwiga wyprodukowany przez Fundację "Lux Veritatis".

Kapituła, nagradzając emerytowanego prefekta watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, podkreśliła, że pozostaje on trwałym filarem, autentycznym autorytetem oraz duchowym przewodnikiem dla potrzebujących wsparcia ludzi Kościoła.

– Nagroda jest uznaniem dla wielkiego teologa, który umiejętnie przedstawia w trudnych czasach poważne kwestie dogmatyczne przekazu wiary Kościoła. Laureat to niestrudzony przyjaciel Polski i prawdziwy człowiek wiary – odczytał Dariusz Kowalski, aktor.

Film opowiada o drodze do świętości Adama Chmielowskiego, powstańca styczniowego i malarza, który przechodzi wewnętrzną przemianę i oddaje się posłudze Bogu, przyjmując habit tercjarski i imię brat Albert.

Rzecznik Targów Wydawców Katolickich, Paweł Waszczyk, wskazał, że ekranizacja historii św. brata Alberta pokazuje proces budowania wiary w człowieku.

Nagroda „Feniks” pokazuje najważniejsze publikacje i produkcje dotyczące przekazywania i promocji dobrego słowa. Historia Chmielowskiego to jest przykład znakomitego świadectwa, pokazania, jak buduje się wiara w człowieku, jaką drogę duchową należy przejść, jaką drogę duchową można przejść do tego, żeby służyć bliźniemu i na co dzień wprowadzać w życie słowa Ewangelii - zaakcentował Paweł Waszczyk.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w najbliższą sobotę w katedrze Diecezji Warszawsko-Praskiej pw. św. Floriana i św. Michała Archanioła. Film "Nędzarz i Madame" został zrealizowany przy pomocy darowizn z 1 proc. podatku przekazanych na Fundację "Nasza Przyszłość".

Źródło: radiomaryja.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się