3. Festiwal Herlinga-Grudzińskiego „Pociąg do literatury”

3. Festiwal Herlinga-Grudzińskiego „Pociąg do literatury”

3. Festiwal Herlinga-Grudzińskiego „Pociąg do literatury” odbędzie się we wrześniu

Udostępnij

W dniach 1-11 września w Kielcach odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Gustawa Herlinga-Grudzińskiego „Pociąg do literatury”. W wydarzeniu wezmą udział m.in. tacy autorzy i autorki jak Magdalena Grzebałkowska, Jerzy Jarniewicz, Grażyna Plebanek i Zygmunt Miłoszewski.

Główna część festiwalu odbędzie się w dniach 1-3 września. W tym terminie na gości imprezy czekać będzie całodzienny program, obfitujący w spotkania autorskie i różnorodne warsztaty, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Następnie w dniach 7, 8 i 11 września odbędą się powiązane z festiwalem spotkania edukacyjne. 

Podczas Festiwalu odbędzie się także wręczenie nagród w dwóch konkursach: 2. Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Felieton o „Brzytwę Pilcha” oraz 3. Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Opowiadanie im. G. Herlinga-Grudzińskiego.

Organizatorami kieleckiego festiwalu są Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Wzgórze Zamkowe z Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Finansowo festiwal wsparło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kielce, a także liczni sponsorzy.

Z pełnym programem festiwalu można zapoznać się TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się