30-lecie Polskiej Izby Książki

30-lecie Polskiej Izby Książki

30-lecie Polskiej Izby Książki

Udostępnij

To już 30 lat minęło od kiedy branża wydawniczo-księgarska w Polsce ma swoją izbę gospodarczą. W chwili wielkich przemian, w czerwcu  1990 spotkali się wydawcy „solidarnościowi” i jeszcze do niedawna „państwowi”  i rozpoczęli wspólne działania na rzecz interesów tej branży, rozwoju rynku książki i czytelnictwa.

Przez 30 lat Izba podejmowała najróżniejsze wyzwania, skupiając w swoich szeregach najważniejsze podmioty rynku książki. Cały czas chodzi bowiem o bogatą ofertę książek w księgarniach, o  ich dostępność cenową  i skuteczną promocję kultury czytelniczej. Jako członek  Federation of European Publishers (FEP), Polska Izba Książki ma styczność z najlepszymi praktykami  na dobrze  rozwiniętych rynkach książki. Na arenie europejskiej uczestniczy w pracach nad dostosowaniem prawa autorskiego do wymogów rozwijającego się rynku cyfrowego, nad preferencyjnymi stawkami VAT dla książek niezależnie od nośników,  nad zwalczaniem piractwa w sieci. Nieustannie  prowadzony jest dialog z ministerstwami kultury,  edukacji , finansów czy rozwoju. Prowadzona jest ścisła  współpraca ze środowiskami bibliotekarzy, księgarzy, pisarzy  oraz drukarzy.

Okres 30 lat aktywności Polskiej Izby książki przyniósł wymierne efekty.

Zapraszamy na  kilkuminutowe  spotkanie z Polską Izbą Książki z okazji jej jubileuszu.

1990-2020 Polska Izba Książki - kliknij żeby obejrzeć

Katalog Inicjatyw Czytelniczych

Ogólnopolska Baza Księgarń


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się