32. Turniej jednego wiersza im. Rafała Wojaczka

32. Turniej jednego wiersza im. Rafała Wojaczka

32. Turniej jednego wiersza im. Rafała Wojaczka

Udostępnij

Po raz kolejny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius zapraszamy do udziału w Turnieju jednego wiersza im. Rafała Wojaczka. W 2022 odbędzie się już 32 edycja poetyckich potyczek, których organizatorem jest Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Wrocław, a od 2019 roku także Wrocławski Dom Literatury.

W puli nagród 1500 zł i nagrody książkowe!
Turniej odbędzie się w piątek 13 maja w Klubie Proza we Wrocławskim Domu Literatury. Przewidziany start wydarzenia to godz. 21.00
W skład jury Turnieju jednego wiersza im. Rafała Wojaczka wejdą:
- Julia Fiedorczuk
- Gabriel L. Kamiński
- Aldona Kopkiewicz
- Maciej Robert
Prowadzenie: Karol Pęcherz
---------------------------------------------------------------------------
Regulamin:

1. Do udziału w Turnieju zapraszamy osoby pełnoletnie zainteresowane zaprezentowaniem swojej twórczości, w tym także osoby po debiucie książkowym.
2. Uczestnik/uczestniczka Turnieju odczytuje osobiście jeden wiersz o objętości nie przekraczającej 1800 znaków ze spacjami.
3. Zapisy uczestników/uczestniczek odbywają się tylko i wyłącznie drogą mailową. Zgłoszenia nadsyłać można do czwartku 12 maja do godz. 12.00 na adres mailowy: info@literatura.wroclaw.pl. W tytule wiadomości należy wpisać „Turniej jednego wiersza”.
4. Zgłoszenie do turnieju powinno się składać z:
- wiersza zapisanego w formacie pdf, doc lub docx
- imienia i nazwiska
- danych kontaktowych (telefon, email)
5. Osoby, których zgłoszenia spełniać będą wymogi formalne, otrzymają drogą mailową informację zwrotną z przypisanym im numerem.
6. Otrzymany numer decydował będzie o kolejności prezentacji wiersza podczas wydarzenia (publiczny odczyt w Klubie Proza)
7. Po prezentacji wszystkich wierszy nastąpi podliczenie punktacji przyznanej przez Jury. Jury decyduje o podziale nagród. Jury może nagrodę pieniężną dzielić dowolnie pomiędzy dowolną liczbę uczestniczek bądź uczestników. W puli nagród znajdować się będzie 1500 zł.
8. Osoby nagrodzone są zobowiązane dostarczyć organizatorom w przeciągu 48 godzin od rozstrzygnięcia konkursu dane potrzebne do wypłacenia nagrody.
9. Wszyscy uczestnicy Turnieju zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem.
10. Osoby chcące wziąć udział w Turnieju prosimy o zjawienie się przynajmniej 20 minut przed jego startem w celu wypełnienia dokumentów umożliwiających uczestnictwo w Turnieju (potwierdzenie obecności, podpisanie listy uczestników).
Wydarzenie odbywa się w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius, który dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Pokaż mniej
Literatura
Online
Transmisja wideo na żywo

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się