Leipziger Buchmesse 2019

Leipziger Buchmesse 2019

359 kandydatów liczy na ocenę Lipskich Targów Książki 2019

Udostępnij

Rozpoczął się wyścig o nagrodę "najlepszej książki niemieckiej" lub tłumaczenia na Lipskich Targach Książki 2019 rok: wysłano 359 tytułów od 114 wydawców, które otrzymały najwyższą kwalifikację. Siedmioosobowe jury pod przewodnictwem Jensa Bisky czekają ekscytujące sesje czytania. "Jak żyjemy i jak możemy żyć, te pytania są mottem przewodnim wielu proponowanych publikacji. Są to opowieści o współczesności, zawierające wielkie bogactwo form i gatunków: od szkicu-eseju do epickiej powieści, od biografii do poematu. - "Teraz mamy czas ich czytania " - mówi przewodniczący jury.

Poza Jensem Bisky jury tworzą:  Wiebke Porombka i Gregor Dotzauer oraz kilku nowych członków jury: Elke Schmitter, Katrin Schumacher, wina Marc Tobias LEHMKUHL Reich i jury. 14 lutego 2019 r. ogłaszą pięciu nominowanych w każdej z trzech kategorii - fiction, literatura faktu / esej i tłumaczenie. Kolejnym pięciu tygodniom towarzyszyć będzie wysokie napięcie oczekiwania. Dopiero w dniu otwarcia Targów Książki w Lipsku, 21 marca 2019 roku, ogłoszone zostaną w "Hali Szkła" upragnione nagrody.

O nagrodzie Lipskich Targów Książki

Nagroda Lipskich Targów Książki w wysokości 60.000 Euro honoruje od 2005 roku wybitne publikacje niemiecko-języczne i tłumaczenia, w kategoriach fiction, non-fiction / eseje i tłumaczenia. Lipsk Book Fair Prize wspierają: Wolne Państwo Saksonia i miasto Lipsk. Partnerem nagrody jest także Literackie Colloquium Berlin.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się