40 sztuk w drugim etapie XIV Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

40 sztuk w drugim etapie XIV Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

40 sztuk w drugim etapie XIV Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

Udostępnij

Jak poinformowała we wtorek Marzena Szymik-Mackiewicz z Działu Literackiego Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, wyboru 40 tytułów spośród 206 sztuk zgłoszonych do XIV edycji konkursu dokonała komisja artystyczna Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w składzie: Anna Zalewska-Uberman, Mirosław Baran i Wojciech Owczarski.

W następnym etapie konkursu z 40 tekstami zapozna się kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i wybierze maksymalnie pięć sztuk, które będą nominowane do finału. W kapitule nagrody zasiadają: Justyna Jaworska, Piotr Dobrowolski, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek i Jerzy Stuhr. Tytuły wybrane do finału nagrody będą znane na przełomie marca i kwietnia.

Rozstrzygnięcie XIV Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej planowane jest na 23 maja 2021 r. Podczas uroczystej gali do rąk laureata trafi statuetka oraz 50 tysięcy złotych.

W tygodniu poprzedzającym ceremonię wręczenia nagrody planowane są czytania warsztatowe sztuk nominowanych do finału konkursu oraz rozmowy z autorami sztuk, prowadzone przez Łukasza Drewniaka.

Ogólnopolski konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną został powołany przez prezydenta Gdyni w 2007 r. jako rozwinięcie i uzupełnienie powołanego dwa lata wcześniej Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Oba przedsięwzięcia są elementami jednego, wspólnego, najbardziej prestiżowego w Polsce projektu popularyzacji polskiej dramaturgii współczesnej. Od samego początku istnienia nagrody, najpierw jako członek Kapituły, obecnie jako szef programowy Festiwalu R@Port, opiekę nad konkursem sprawuje Jacek Sieradzki.

W ubiegłym roku Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna przyznana została Malinie Prześludze za sztukę „Debil”.

źródło: PAP, Robert Pietrzak


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się