Jak wybrać najlepszą książkę na wakacje?

Jak wybrać najlepszą książkę na wakacje?

5 podpowiedzi, jak wybrać najlepszą książkę na wakacje

Udostępnij

Pogoda za oknem nas rozpieszcza. Słoneczna aura sprawia, że w naszych głowach rodzą się pomysły weekendowych wyjazdów i dłuższych urlopów. Do pełni szczęścia, podczas wakacyjnego lenistwa, brakuje jedynie dobrej książki. Jaką wybrać? Jakimi kryteriami się kierować? Mamy kilka porad, które sewrqwuje na swojej stronie Mazpowiecki Insytut Kultury.

1. Pozwól sobie na małą przyjemność

Pamiętaj, że czas letniego wypoczynku to przede wszystkim czas dla Ciebie. Idealna pora na zwolnienie tempa i oderwanie się od codziennych obowiązków. Książka powinna być dobierana w imię tej idei. Nie wybieraj pozycji trudnej i wymagającej, nie nadrabiaj zaległości w literaturze fachowej, o ile nie sprawia Ci ona przyjemności. Pamiętaj, że to właśnie o ową przyjemność najbardziej chodzi w wakacyjnym czytaniu. Skup się na sobie!

 2. Jak szaleć to szaleć

Lato to najlepsza pora na wakacyjne przygody. Kiedy szaleć, jak nie na urlopie? Często wybór, który dotąd wydawał się nieoczywisty, w tych wyjątkowych okolicznościach może okazać się idealną rozrywką. Sięgnij po horror albo thriller, jeśli dotąd pierwszym wyborem były romanse. Zastąp literaturę faktu powieścią science-fiction. Możesz dzięki temu przeżyć fascynujące przygody i odkryć głęboko drzemiące emocje i uczucia.

3. Sięgnij po coś z większą objętością

Odkurz „cegłę”. Na pewno masz na półce chociaż jedną bardzo grubą książkę w twardej oprawie, która czeka na lepsze czasy, bo raczej nie na podróż autobusem z domu do pracy. Komu chciałoby się dźwigać codziennie dodatkowe kilogramy? Inaczej sprawa wygląda na urlopie. Tutaj „cegły” są mile widziane, bo powinno starczyć Ci sił i czasu na ich przeczytanie. Uważaj jedynie na nadbagaż!

4. Klasyka głupcze!

Wróć do klasyki. Wakacje to sentymentalny czas, kiedy letnia sielanka przywodzi na myśl dziecinne igraszki w babcinym ogrodzie czy młodzieńcze eskapady pod namiot. Tęsknym spojrzeniem warto objąć nie tylko wspomnienia lat dziecinnych, ale również ówczesną literaturę. Miło czasem wrócić do przygód Kubusia Puchatka, letniego domu Ani z Zielonego Wzgórza czy tropienia kangurów z Tomkiem Wilmowskim. Powrót do przeszłości to niezła frajda!

5. A może literatura podróżnicza?

Staraj się poznać miejsce, w którym zdecydujesz się wypocząć. Na rynku dostępna jest cała gama przewodników i książek o tematyce turystycznej. Jeśli decyzja o konkretnej destynacji jeszcze nie zapadła, tym lepiej. Literatura podróżnicza może okazać się inspirująca. Zanim wybierzesz się w podróż, poczytaj o regionie, który planujesz odwiedzić, poznaj jego miejsca szczególne, najcenniejsze zabytki i atrakcje. Na pewno mocno ubogaci to Twoją podróż.

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach znalazłoby się miejsce na eksplorowanie terenów Mazowsza, zachęcamy do sięgnięcia po serię Przewodników Subiektywnych po powiatach mazowieckich. Znajdziesz je w sklepiku internetowym www.mazowieckaksiazka.pl.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się