5,5 mln zł dla bibliotek w ramach konkursu Blisko

5,5 mln zł dla bibliotek w ramach konkursu Blisko

5,5 mln zł dla bibliotek w ramach konkursu Blisko

Udostępnij

5 mln 500 tys. zł wynosi tegoroczny budżet konkursu dotacyjnego BLISKO z Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-25. Narodowe Centrum Kultury właśnie ogłosiło drugi nabór wniosków bibliotek do tego programu.

„Konkurs dotacyjny BLISKO jest ważnym elementem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Służy podnoszeniu kompetencji pracowników bibliotek, rozwijaniu lokalnych partnerstw, włączaniu nowych środowisk i aktywizację lokalnych społeczności w działania na rzecz upowszechniania czytelnictwa” - czytamy w informacji przesłanej w czwartek PAP przez rzeczniczkę prasową NCK, Joannę Bancerowską. Budżet na realizacje zadań w latach 2022-23 wynosi 5 mln 500 tys. zł.

Podkreślono, że „celem konkursu jest wzmocnienie roli bibliotek publicznych jako +trzeciego miejsca+ - lokalnego ośrodka życia społecznego, stanowiącego centrum dostępu do kultury i wiedzy, integrującego społeczność, oferującego nie tylko najnowsze pozycje książkowe, ale również dostęp do Internetu, komputerów, audiobooków i e-booków”.

Całkowity budżet konkursu BLISKO na lata 2021-25 wynosi 24 mln 500 tys. zł.

Przypomniano, że o dofinansowanie projektów realizowanych w latach 2022-23 mogą aplikować do NCK biblioteki publiczne prowadzone przez samorządy. Wysokość dofinansowania na realizację dwuletniego zadania dla jednej biblioteki wyniesie od 100 tys. zł do 140 tys. zł.

Zadania objęte dofinansowaniem w ramach konkursu BLISKO mogą być realizowane od 28 marca 2022 r. do 15 listopada 2023 r.

źródło: PAP, Grzegorz Janikowski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się