624 strony pasjonującej lektury

624 strony pasjonującej lektury

624 strony pasjonującej lektury

Udostępnij

Kilkadziesiąt ostatnich egzemplarzy. Listy do żony i narzeczonej pisane od końca XIX w. do roku 1927, przez wybitnego lekarza, bojowca, więźnia Pawiaka, zesłańca, studenta Uniwersytetu w Charkowie, piotrkowianina, który stal się jedną z najznakomitszych postaci w Zakopanem. "To najlepszy diagnosta w Zakopanem" - pisał o nim Witkacy.

Listy doktora Wacława Kraszewskiego, przyjaciela Żeromskiego, Piłsudskiego, Daniłowskiego, odnalazła Jego wnuczka

Magda Kraszewska

, artystka malarka, i powierzyła je nam, tzn. mnie i mojej żonie Jadwidze Nowak-Sołtysik. Po wieloletnim rozszyfrowywaniu zapisków z kruszejących kartek ruszyłem z redakcją książki. Od maja br. kontaktowałem się zdalnie z Drukarnią Słowaków w Krakowie. Znakomita współpraca zaowocowała książką, którą m.in. dla znajomych z FB sfotografowała nasza córka

Kaśka Sołtysik

. Okładka roboty mojej i Andrzeja Błaszczyka. Kilkaset moich przypisów (do czytania i wskazywania, co znajdowało się w listach Adresatki). Konsultacja naszej przygody edytorskiej oraz kilkadziesiąt archiwalnych, unikatowych zdjęć - Magda Kraszewska. Patronat medialny - Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Książka ukazała się nakładem Magdy Kraszewskiej, a po drodze, podczas prac przygotowawczych, pomogło finansowo MKiDN. Książka jest materiałem na pasjonujący film. Można ją jeszcze kupić w zakopiańskiej siedzibie Magdy Kraszewskiej Galeria Dom Doktora. Telefon 795477128 - i za kilka dni książka w Twoich rękach.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się