8. Warszawskie Międzynarodowe Targi Książki

8. Międzynarodowe Warszawskie Targi Książki

8. Warszawskie Targi Książki - dziękujemy!

Udostępnij

Dziękujemy blisko 800 wystawcom z 32 krajów: Argentyny, Australii, Belgii, Białorusi, Chile, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei, Kostaryki, Litwy, Macedonii, Niemiec, Peru, Polski, Portoryko, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, że byli z nami.

Dziękujemy twórcom: autorom, tłumaczom, ilustratorom i innym przedstawicielom świata kultury, że w liczbie bliskiej 1 000 stawili się na PGE Narodowym.
Dziękujemy miłośnikom książek i czytania, że spędzili z nami cztery majowe dni, kupując książki, zbierając autografy i biorąc udział w 1 500 pozycji programowych: spotkaniach z autorami, debatach, konferencjach, warsztatach, lekcjach literatury i historii, atrakcjach dla dzieci, wydarzeniach artystyczno-literackich, nagrodach literackich i branżowych, konkursach i wystawach. Szacujemy, że w tym roku od 18 do 21 maja odwiedziło nas 75 000 osób.

Szczególne podziękowania należą się naszemu Gościowi Honorowemu – Niemcom, którego 220 metrowe stoisko było sceną prezentacji ponad 800 tytułów z 66 wydawnictw i instytucji. Dzięki spotkaniom z Hertą Müller i Charlotte Link oraz 10 innymi niemieckimi autorkami i autorami, polska publiczność miała okazję bliżej przyjrzeć się różnorodności niemieckiej kultury książki.

Dziękujemy bibliotekarzom i księgarzom, którzy dzięki ciekawej ofercie branżowej odwiedzili nas w liczbie 1513 osób.
Cieszymy się, że z oferty edukacyjnej 8. WTK przygotowanej wspólnie z naszymi partnerami skorzystało bezpłatnie ponad 300 przedszkoli i szkół. Oznacza to, że w ciągu dwóch dni (czwartek i piątek) odwiedziło nas w grupach zorganizowanych 9 000 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z opiekunami.
Wszystkim Państwu dziękujemy i zapraszamy za rok, w dniach 17-20 maja, na 9. Warszawskie Targi Książki!
Liczymy, że spotkamy się nie tylko w Warszawie, jeszcze w tym roku trzy kolejne książkowe wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy:

  • 30 czerwca-2 lipca – plener literacki „Odkryj książkę na nowo” w Szczecinie
  • 28-30 lipca – Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni
  • 10-12 listopada – Śląskie Targi Książki w Katowicach

Do zobaczenia!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się