Adam Robiński laureatem nagrody Planeta Izabelin 2023

Adam Robiński laureatem nagrody Planeta Izabelin 2023

Adam Robiński laureatem nagrody Planeta Izabelin 2023

Udostępnij

W dniach 2-4 czerwca w podwarszawskim Izabelinie odbyły się Izabelińskie Spotkania z Książką. W ramach imprezy m.in. przyznano tegoroczną nagrodę Planeta Izabelin dla najciekawszych książek podejmujących wątki przyrodnicze.

Nagroda Planeta Izabelin 2023 trafiła do Adama Robińskiego za książkę „Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów”. Laureat otrzymał od kapituły konkursu statuetkę Ceramiczna Szyszka oraz nagrodę finansową wysokości 20 tys. zł.

Wyróżnienia w postaci Piór Literatury oraz nagród finansowych wysokości 2000 zł otrzymali także: Adam Wajrak za książkę „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”, Maciej Zdziarski za książkę „Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia” oraz Krzysztof Łapiński za książkę „Świnia Malwina”.

Nagrodę specjalną z okazji 25. edycji Izabelińskich Spotkań z Książką przyznano Lechosławowi Herzowi, autorowi książki „Puszcza. Opowieści kampinoskie”.

W poprzednich edycjach nagrodą Planeta Izabelin wyróżnieni zostali: Robert Pucek, Arkadiusz Szaraniec, Stanisław Łubieński i Dominika Słowik.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się