Pociąg do czytania

Pociąg do czytania

Akcja „Pociąg do czytania” w najbliższy piątek na dworcu we Wrocławiu

Udostępnij

W piątek 1 września 2023r. w godzinach 11:00-19:00 na dworcu Wrocław Główny będzie otwarta promująca czytelnictwo strefa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. To już piąty i ostatni przystanek na trasie wakacyjnej akcji „Pociąg do czytania”.

Cztery tygodnie temu premierowa odsłona akcji miała miejsce na dworcu kolejowym Warszawa Wschodnia, trzy tygodnie temu na dworcu w Katowicach, dwa tygodnie temu na dworcu Gdynia Główna, zaś tydzień temu – na dworcu Kraków Główny.

Wszyscy pasażerowie, którzy odwiedzą specjalną strefę NPRCz 2.0 będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi w specjalnie przygotowanej mobilnej bibliotece, a także wziąć udział w czytelniczych animacjach oraz wpisać się do pełnej inspiracji podróżnej księgi pamiątkowej. Książki w strefie NPRCz 2.0 zapewnią m.in. Państwowy Instytut Wydawniczy, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Warsztaty Kultury Lublin i Wydawnictwo NCK. W ramach strefy odbędą się również warsztaty plastyczne oraz zagadki i quizy z motywami czytelniczymi i podróżniczymi. Osoby, które przyniosą ze sobą inne książki, będą mogły wziąć udział w bookcrossingu.

Tym razem gościem specjalnym strefy NPRCz 2.0 będzie Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, która zapewni miłośnikom czytania dodatkową atrakcję – grę terenową, mającą zachęcić uczestników do odwiedzenia jednaj z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Dzięki zadaniom będzie można odkryć nie tylko jej zabytkowe wnętrza, ale i bogate, różnorodne zbiory, wśród których – obok tradycyjnej literatury – nie brakuje na przykład mang, gier planszowych i książek w języku ukraińskim.

Celem akcji „Pociąg do czytania”, organizowanej wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., jest przypomnienie o wartościach związanych z czytaniem. Według organizatorów akcji podróż i lektura książek to doskonałe połączenie, ponieważ obie te aktywności poszerzają naszą wiedzę o świecie, przenoszą nas w nowe, nieznane rejony oraz wzbogacają o doświadczenia i przeżycia pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Akcja „Pociąg do czytania” jest organizowana przez narodowe Centrum Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w partnerstwie z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się