Akcja „Żyjące książki” na Dzień Dziecka

Akcja „Żyjące książki” na Dzień Dziecka

Akcja „Żyjące książki” na Dzień Dziecka

Udostępnij

Już 1 czerwca akcja „Żyjące książki”, której głównym elementem jest ogólnopolska zbiórka książek na cele społeczne, zagości w Warszawie na Placu Zamkowym od 12.00-14.00. Organizatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna ARKA.

W jej ramach organizatorzy przygotowali akcję bookcrossingową dla dzieci z okazji Dnia Dziecka z 1000 książek do rozdania. Ponadto będzie można także wciąż udział w układaniu gigantycznych książkowych puzzli oraz grach i zabawach ekologicznych.

„Żyjące Książki” to inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów, takich jak: ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Organizatorzy zbierają w całej Polsce niepotrzebne książki od uczestników akcji (osoby prywatne, szkoły, firmy, instytucje), organizują kiermasze, dając książkom „drugie życie”, a zebrane środki w całości przeznaczają na pomoc społeczną.

Akcja „Żyjące książki” po raz pierwszy odbyła się pięć lat temu. Przez ten czas jej organizatorom udało się zebrać na cele społeczne ponad 200 tysięcy złotych. W działaniach edukacyjnych prowadzonych w ramach akcji łącznie wzięło udział ponad 256 tysięcy osób, zaś ponad 100 tysięcy książek zyskało drugie życie.

Więcej na stronie https://zyjaceksiazki.pl/


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się