Amazon.com

Amazon.com

Amazon otworzy w Polsce piąte centrum logistyczne

Udostępnij

Amerykański sklep internetowy Amazon.com otworzy swoje piąte centrum logistyczne w Polsce. Koncern postawi je w Sosnowcu. Gigant chce w ten sposób wykorzystać stosunkowo niskie płace i bliskość do dużego rynku niemieckiego – podaje Reuters.

Amazon w Polsce zatrudnia obecnie ponad 7 tys. osób na stałych umowach o pracę w trzech centach logistycznych. Dwóch w okolicach Wrocławia i jednym pod Poznaniem. W ubiegłym roku ogłoszono, że kolejne centrum powstanie w Kołbaskowie koło Szczecina.

Amerykański koncern poinformował, że stworzył już ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy w Polsce w ubiegłym roku oraz że zainwestował ponad 3 mld zł od 2014 roku.

Dla porównania spółka w Niemczech zatrudniła około 11 tys. pracowników oraz tysiąc pracowników sezonowych. Niemcy po Stanach Zjednoczonych to drugi co do wielkości rynek zbytu Amazona.

Amazon potwierdził dzisiaj, że w czwartym kwartale br. odbędzie się otwarcie nowego centrum logistycznego w Sosnowcu. Z wielką radością staniemy się częścią społeczności Sosnowca. Naszym pracownikom będziemy oferować konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych. Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej dynamicznej globalnej organizacji

– przekazała spółka w komunikacie.

Decyzja odzwierciedla trend międzynarodowych firm, które przenoszą część swoich usług i centrów logistycznych do największego wschodniego członka Unii Europejskiej, aby wykorzystać jej stosunkowo dużą i wykwalifikowaną siłę roboczą – poinformował Reuters.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się