Ogólnopolska Izba Księgarń
"Ameryka w ogniu", Omar El Akkad

"Ameryka w ogniu", Omar El Akkad

"Ameryka w ogniu” – premiera powieści Omara El Akkada

Udostępnij

Grupa Wydawnicza Foksal prezentuje głośny debiut powieściowy egipskiego dziennikarza, porównywany z takimi książkami, jak "Droga" Cormaca McCarthy’ego i "Spisek przeciwko Ameryce" Philipa Rotha. Futurystyczna wizja wojny i ludzkich dramatów na terenie największego mocarstwa świata.

Nota o książce:

W roku 2074 w Stanach Zjednoczonych wybucha druga wojna secesyjna. Akkad przedstawia dzieje rodziny z Luizjany, opowiedziane
z perspektywy sześciolatki Sarat. Niewinna dziewczynka, która szybko oswaja się z grozą wojny, staje się niebezpiecznym narzędziem w rękach jednej ze stron sporu.

Ameryka w ogniu to przejmująca opowieść o przeobrażaniu się jednostki pod wpływem wojny, a także niepokojąca wizja mocarstwa w rozkładzie.

Opinie o książce:

„Omar El Akkad zaprasza do Ameryki przyszłości. Niedawne imperium rozpadło się na skonfliktowane ze sobą państewka, których obywatele żyją w nędzy i ciągłym strachu przed snajperem i chorobą. Mocna, bezkompromisowa literatura. O taką fantastykę chodzi”.(Łukasz Orbitowski)

 „Ameryka w ogniu to niezwykła powieść. Omar El Akkad napisał o rodzinie uwikłanej w upadek imperium w sposób zarówno wstrząsający, jak i błyskotliwy. Ta historia ma wielkie znacznie w naszych czasach, pełnych uprzedzeń i nieżyczliwości”.(Emily St. John Mandel)



Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się