Andrzej Waligórski od dziś ma we Wrocławiu tramwaj swojego imienia oraz krasnala

Andrzej Waligórski od dziś ma we Wrocławiu tramwaj swojego imienia oraz krasnala

Andrzej Waligórski od dziś ma we Wrocławiu tramwaj swojego imienia oraz krasnala

Udostępnij

Andrzej Waligórski od dziś ma we Wrocławiu tramwaj swojego imienia oraz krasnala. Jeden z nowych Moderusów Gamma zyskał dziś imię wybitnego wrocławskiego tekściarza. Z kolei przy ul. Ofiar Oświęcimskich 21 odsłonięty został krasnal dedykowany artyście. W ten sposób miasto postanowiło uczyć przypadająca w tym roku 30 rocznice śmierci artysty.

- Bardzo dziękuję panu Markowi, synowi Andrzeja Waligórskiego i wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wydarzenia. Cieszę się, że na nasz tramwaj trafia nazwisko kolejnego patrona - Andrzeja Waligórskiego, który jest tak bardzo wrocławski, tak bardzo ponadczasowy. Fakt, że dziś, po 30 latach od Jego śmierci, wracamy do jego postaci, pokazuje wyraźnie jak ważny był jego dorobek - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. - Andrzej Waligórski dołącza do coraz większego grona patronów wrocławskich tramwajów. To już cztery osoby, które nas nie podzieliły, a przeciwnie – połączyły i będą łączyć nadal - dodaje prezes MPK.

Na uroczystości pojawiło się wielu gości mi.in. syn Andrzeja Waligórskiego – Marek, członkowie Kabaretu Elita oraz prof. Jan Miodek.

- Jest mi bardzo miło że, do Marii Koterbskiej, do ks. Orzechowskiego dziś dołącza Andrzej Waligórski. Od dziś kiedy będę siadał do tramwaju takiej czy innej linii, będę go szukał i myślę, że będę go znajdował – mówił w czasie uroczystości Jan Miodek.


To pierwszy wrocławski tramwaj z trzycyfrowym numerem bocznym - 202 nawiązującym do Studia 202.  
- Mam nadzieję, że w tym tramwaju, tak jak w Studiu 202 będą rodziły się same dobre myśli i  uśmiechy. Liczę że będą pozostawały z pasażerami, kiedy będą już z niego wysiadać – Radosław Michalski dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki.

 Krasnal zasiadł na parapecie w kamienicy przy ul. Ofiar Oświęcimskich 21. To nie przypadek. Dawniej kamienicy mieściła się kawiarnia U Dreptaków - nazwa to parafraza jednego ze skeczów poety. Było to miejsce spotkań wrocławskiej bohemy.

- Ojciec z pewnością nie spodziewał by się takiej tak wielu uroczystości. Cieszę się, że młodzi ludzi, być może po raz pierwszy w życiu, usłyszą o Andrzeju Waligórskim, może dzięki temu sięgną po jego twórczość – mówił Marek Waligórski, syn tekściarza.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się