Anna Nasiłowska wyróżniona Nagrodą im. Marii Konopnickiej

Anna Nasiłowska wyróżniona Nagrodą im. Marii Konopnickiej

Anna Nasiłowska wyróżniona Nagrodą im. Marii Konopnickiej

Udostępnij

Prof. Anna Nasiłowska otrzymała Nagrodę Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej za zasługi dla kultury polskiej. Laur przyznawany przez Związek Literatów Polskich Oddział Bydgosko-Toruński wręczono 19 czerwca w Domu Kultury Orion w Bydgoszczy.

Anna Nasiłowska jest pisarką, poetką, krytyczką literacką i historyczką literatury współczesnej. Pracuje w Instytucie Badań Literackich PAN, jest prezeską Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W dorobku ma ponad dwadzieścia książek, między innymi biografie, których bohaterami byli Simon de Beauvoir i Jean-Paul Sartre, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Ryōchū i Yoshido Umeda (dwóch japońskich „agentów wolności zasłużonych dla Polski) oraz syntezę „Historia literatury polskiej”, która na początku tego roku ukazała się także po angielsku w przekładzie Anny Zaranko.

Nagroda Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej utworzona została w stulecie śmierci Poetki w 2010 w Warszawie. Nagroda promuje dokonania kulturowe wybitnych kobiet, działanie na wielu frontach aktywności życiowej i niezwykłą innowacyjność.

KC / źródło: rynek-ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się