Ogólnopolska Izba Księgarń
 Architektura - wizje niezrealizowane, Philip Wilkinson

Architektura - wizje niezrealizowane, Philip Wilkinson

Architektura - wizje niezrealizowane od 18 września w księgarniach!

Udostępnij

Już 18 września do księgarń trafi książka Philipa Wilkinsona "Architektura – wizje niezrealizowane!" To opowieść o śmiałych projektach wielkich wizjonerów, które co prawda z różnych powodów nigdy nie zostały zrealizowane, ale wciąż pozostają inspirujące. Drapacz chmur wysoki na milę, kopuła okrywająca Manhattan, łuk triumfalny w kształcie słonia… to tylko niektóre z arcydzieł i kaprysów, które miały przełamać architektoniczne konwencje. Doskonałe ilustracje pomagają wkroczyć w świat wyobraźni tych, którzy w projektach mieli najwięcej śmiałości i polotu.

Najśmielsze wizje wielkich wizjonerów

Drapacz chmur wysoki na milę, kopuła okrywająca Manhattan, łuk triumfalny w kształcie słonia to nie jedyne porywające projekty w dziejach architektury, których nigdy nie zrealizowano. Ich autorzy  próbowali sięgnąć granic wytrzymałości materiałów, eksplorować nowe idee, łamać konwencje, spełniać twórcze kaprysy albo wyznaczać zupełnie nowe kierunki. Wśród  ich pomysłów znajdziemy i arcydzieła architektury, i urokliwe kaprysy twórczego geniuszu.

Niektóre z niezrealizowanych pomysłów wielkich wizjonerów architektury to budowle wyjątkowej wręcz urody i niebywałych kształtów. Inne miały nauczyć nas, jak żyć w szybko rozrastających  się miastach. Jeszcze inne stawiały na głowie architektoniczne konwencje. Nie brakowało wśród nich i pomysłów dziwacznych, a przy tym inspirujących. O nich wszystkich opowiada ta przepięknie ilustrowana książka.


Kilka słów o autorze:

 

PHILIP WILKINSON jest autorem wielu publikacji poświęconych architekturze i historii. Jego dzieła to m.in. nowatorska The English Building Book, nagradzane Amazing Buildings, England‘s Abbeys i Frank Lloyd Wright, a także ksiązki towarzyszące serii BBC zatytułowanej Restoration. Philip Wilkinson mieszka w Oksfordzie.

Pozdrawiam,


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się