
, Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru, Arnaldur Indriðason!
Arnaldur Indriðason laureatem Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru 2018


Jak informowaliśmy, gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2018 będzie Boris Akunin, który wręczy wręczy Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru tegorocznemu laureatowi Nagrody. A będzie nim... Arnaldur Indriðason!
Arnaldur Indriðason (ur. 1961) — najpopularniejszy na świecie pisarz islandzki, autor bestsellerowych powieści kryminalnych. W Polsce ukazały się: W bagnie (2009), Grobowa cisza (2010), Głos (2011), Jezioro (2012), Zimny wiatr (2013), Hipotermia (2016), Ciemna rzeka (2017) i Czarne powietrza (2018).
Kryminały „islandzkiego Henninga Mankella” zostały znakomicie przyjęte w Europie, szczególnie w Skandynawii i Wielkiej Brytanii, a także w Ameryce.
Islandzki pisarz spotka się z czytelnikami we Wrocławiu 26 maja 2018 roku (sobota). Tego samego dnia wieczorem odbierze Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru.
Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2018 odbędzie się w dniach 23–27 maja 2018. Więcej informacji już niebawem, ale już teraz możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku: https://goo.gl/VQdHw4
Fot. © Einar Falur Ingólfsson