Polska powieściopisarka i nowelistka. Jest wnuczką arystokraty, córką legionisty i członkini Armii Krajowej. Ukończyła filologię polską i słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 1974 na łamach tygodnika „Literatura”. Autorka powieści i dramatów, jedna z najbardziej poczytnych polskich autorek. Czytelników przyciąga umiejętnym łączeniem konwencji melodramatu i powieści psychologicznej. Bohaterowie jej książek często zostają skonfrontowani z trudną rzeczywistością historyczną.

Już pierwsze powieści: Moje życie z Marlonem Brando (1976) i Po tamtej stronie śmierć (1977) zyskały uznanie krytyki. Do najbardziej znanych książek autorki należą: autobiograficzne wspomnienia z tomu Księżyc nad Zakopanem (2006), saga Panny i wdowy (2007), Listy miłości (2008) i Rosyjski kochanek (2009). Jej powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, m.in. chiński i koreański, dobrze sprzedawały się we Francji i w Niemczech.

Maria Nurowska

Maria Nurowska

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się