Antonio Muńoz Molina (ur. 10 stycznia 1965 roku w Úbeda) - hiszpański pisarz, członek Królewskiej Akademii Hiszpańskiej. Studiował historię sztuki na Uniwersytecie w Granadzie oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie w Madrycie. Jego pierwsze dzieła to felietony zebrane w 1984 roku w El Robinsón urbano. W pierwszym utworze prozatorskim Beatus ille (1986) przedstawił czytelnikom swoje wyimaginowane miasto Mágina, które stało się miejscem akcji jego kolejnych dzieł, w tym słynnego Jeźdźca Polskiego (Rebis, 2003).

Uhonorowano go wieloma prestiżowymi nagrodami oraz wyróżnieniami, w tym Nagrodą Krytyków (Premio de la Crítica), Narodową Nagrodą Beletrystyki (Premio Nacional de Narrativa) oraz nagrodą Premio Planeta. Jego teksty pojawiają się tez regularnie w „El País” i „Die Welt”. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.

Antonio Muñoz Molina

Antonio Muñoz Molina

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się