Badanie inicjatyw wspierających czytelnictwo w Polsce: baza danych

Badanie inicjatyw wspierających czytelnictwo w Polsce: baza danych

Badanie inicjatyw wspierających czytelnictwo w Polsce: baza danych

Udostępnij

Polska Izba Książki realizowała w drugiej połowie 2018 roku projekt „Badanie inicjatyw wspierających czytelnictwo w Polsce: baza danych”, dofinansowany ze środków ministra kultury w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych”. W wynikiem badania jest Raport końcowy dostępny na stronie PIK, do pobrania: tutaj oraz Katalog Inicjatyw Czytelniczych - baza, zawierające podstawowe dane o tych inicjatywach pro-czytelniczych, które zostały zidentyfikowane i opracowane w pierwszym etapie projektu.

Baza „KIC” dostępna jest pod adresem: https://kic.pik.org.pl/.

W katalogu dostępna jest  wyszukiwarka oraz mapa rozmieszczenia dostępnych w bazie wydarzeń. Na tym etapie rozwoju bazy wiodącymi województwami w zakresie liczby wydarzeń w latach 2017-2018 są województwa: mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie oraz wielkopolskie. Baza będzie uzupełniana – zapraszamy liderów inicjatyw czytelniczych do kontaktu z Biurem PIK. Planowane jest przekształcenie katalogu  w portal informacyjny, na którym liderzy inicjatyw czytelniczych będą samodzielnie prowadzili swoje profile. Serwis – podobnie jak stworzona przez PIK Ogólnopolska Baza Księgarń - będzie spełniał różnorodne funkcje: będzie informował szeroką publiczność o wydarzeniach czytelniczych, będzie narzędziem interaktywnej komunikacji pomiędzy organizacjami oraz zbiorem danych, służącym statystykom i analizom społecznego ruchu motywacji do czytania. Można będzie publikować w KIC informacje o rozmieszczeniu wydarzeń pro-czytelniczych, ich rodzajach, zasięgach, o trendach tematycznych itp.

Zapraszamy do śledzenia rozwoju bazy i współpracy!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się