"Bądź jak woda, przyjacielu" - córka legendarnego Bruce'a Lee przybliża filozofię życiową swojego ojca...

"Bądź jak woda, przyjacielu" - córka legendarnego Bruce'a Lee przybliża filozofię życiową swojego ojca...

"Bądź jak woda, przyjacielu" - córka legendarnego Bruce'a Lee przybliża filozofię życiową swojego ojca...

Udostępnij

Już 10 sierpnia w księgarniach pojawi się książka  „Bądź jak woda, przyjacielu.” Shannon Lee przybliża w niej myśli i nauki swojego ojca. Ukazuje, że sztuki walki są doskonałą metaforą rozwoju osobistego, i wyjaśnia, jak można je praktykować w codziennym życiu.

 

Oczyść swój umysł, bądź bezkształtny, bezkształtny jak woda”

Bruce Lee to postać ikoniczna, zasłynął na całym świecie z mistrzowskiego opanowania kung-fu i innych sztuk walki i pozostawił po sobie niezapomniane filmowe dziedzictwo. Ale był również filozofem, wielkim myślicielem, który już w bardzo młodym wieku zrozumiał, że sztuka walki to coś więcej niż tylko ćwiczenie technik i dyscyplina – to głęboka metafora spełnionego życia. 

Jego córka , Shannon Lee, dzieli się koncepcjami leżącymi u podstaw tej filozofii, przystępnie tłumacząc, w jaki sposób mogą one służyć jako narzędzia rozwoju osobistego i samorealizacji. Każdy rozdział tej książki to lekcja nauk Bruce'a Lee oparta na jego kultowej filozofii „bądź jak woda”.  Naśladując naturę wody, jej delikatność i siłę możemy osiągnąć własny naturalny stan przepływu. A dzięki temu zyskamy w życiu spokój, pewność siebie i wolność.  

 Opinie o książce:

„W Bądź jak woda, przyjacielu Shannon Lee ukazuje geniusz swojego ojca, który kryje się za wszystkimi jego wyczynami na ekranie. Przywołując fragmenty jego prywatnych pism i intymnych historii z osobistego życia, odkrywa jego filozofię uważności. Autorka pisze w sposób, w jaki poruszał się jej ojciec – bezpośredni, poetycki i charyzmatyczny. Wspaniały przewodnik po ponadczasowej filozofii Bruce'a Lee”. -Jeff Chang, autor Can't Stop Won't Stop: A History of the Hip-Hop Generation

 „Tematycznie uporządkowane życiowe lekcje, wypełnione mądrymi instrukcjami dotyczącymi różnych spraw…  To inspirująca pamiątka dla wielbicieli Bruce’a Lee oraz tych, którzy pragną pogłębić wraz z nim osobisty rozwój”.- „Kirkus Reviews”

 „Córka Bruce'a Lee tchnęła życie w nieprzemijającą filozofię swojego ojca. Jak powiedziałby on sam: «Oczyść swój umysł» i pozwól, by jego słowa całkowicie cię przeniknęły”.- „Newsweek”

 „Ta porywająca książka przypomni każdemu czytelnikowi, że choć nie można kontrolować zewnętrznych okoliczności, każdy z nas ma wybór, jak na nie reagować”. -„Publishers Weekly”

 

Kilkas słów o autorce:

Shannon Lee jest prezeską i właścicielką Bruce Lee Family Companies, jak również prezeską Fundacji Bruce’a Lee, a przede wszystkim córką legendarnego mistrza sztuk walki i ikony popkultury. Jej misją jest propagowanie filozofii i historii życia ojca poprzez edukację i rozrywkę. Jest pomysłodawczynią Obozów Bruce’a Lee organizowanych przez fundację. Występowała m.in. na konferencjach TED, TEDx i Creative Mornings. Shannon mieszka w Kalifornii z córką Wren. Współprowadzi program Bruce Lee Podcast, jest też współproducentką serialu Wojownik emitowanego przez HBO.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się