Biblioteka Słó - Wtedy W Lonszscu
Bart Moeyaert laureatem ALMA 2019

Bart Moeyaert laureatem ALMA 2019

Bart Moeyaert laureatem ALMA 2019

Udostępnij

Belgijski autor Bart Moyaert został laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie literatury dla dzieci i młodzieży, Astrid Lindgren Memorial Award.

Bart Moeyaert urodził się w 1964 r. w Brugii. Mieszka w Antwerpii w Belgii. Studiował jęz. niderlandzki, niemiecki i historię sztuki w Brukseli. Zadebiutował w wieku 19 lat wielokrotnie nagradzaną powieścią Duet met valse noten (1983). W dorobku Moeyaerta znajduje się ponad 50 tytułów, od książek obrazkowych i powieści  po poezję. Jego  książki zostały przetłumaczone w ponad 20 krajach. Pisze także scenariusze telewizyjne i sztuki sceniczne, jest tłumaczem, uczy kreatywnego pisania. Wielokrotnie nominowany do Astrid Lindgren Memorial Award.

Nagroda, w wysokości pięciu milionów koron, przyznawana jest przez Szwedzką Narodową Radę Kultury autorom i ilustratorom, których praca literacka dla dzieci i młodzieży reprezentuje najwyższe wartości artystyczne i ducha humanistycznego, bliskiego Astrid Lindgren.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się