Biblia Audio

Biblia Audio

Biblia audio superprodukcja – „usłysz czego nie przeczytasz”

Udostępnij

"Biblia audio" superprodukcja to zainicjowane w lutym 2015 roku słuchowisko radiowe – trwające około 110 godzin, będące dźwiękową adaptacją najpopularniejszej księgi świata – Pisma Świętego. Nagrania oparte są o tekst Biblii Tysiąclecia, tłumaczenie z 1965 roku (wydanie V, Wydawnictwo Pallottinum). Narodowe Centrum Kultury jest koproducentem projektu.

O twórcach

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Krzysztof Czeczot - aktor, dramaturg i reżyser, założyciel firmy OSORNO. Do projektu zostało zaangażowanych około 300 aktorów, w tym czołówka polskich gwiazd małego i dużego ekranu, m.in.: Anna Seniuk, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Agata Kulesza, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Jan Peszek, Franciszek Pieczka, Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska, Wojciech Malajkat, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Krzysztof Globisz, Anna Dymna, Roman Kłosowski, Robert Więckiewicz, Izabela Kuna, Piotr Polk, Cezary Żak, Olgierd Łukasiewicz, Antoni Pawlicki, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik i wielu innych. W nagraniach wzięli udział także dostojnicy: Prymas Polski Wojciech Polak oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

Muzyka

Produkowana warstwa dźwiękowa złożona jest z najwyższej klasy efektów dźwiękowych przenoszących słuchającego w opowiadane historie. Do BIBLII AUDIO superprodukcji komponowana jest oryginalna muzyka autorstwa Adama Walickiego.

Etapy produkcji

Realizacja całej produkcji zaplanowana została w trzech etapach: pierwsze dwa etapy zakończyły się sukcesem i pozwoliły wyprodukować około 50 h gotowego materiału dźwiękowego, na który składają się Nowy Testament oraz księgi ze Starego Testamentu – od Księgi Rodzaju począwszy na Pierwszej Księdze Królewskiej skończywszy. Pierwszą część, czyli Nowy Testament w ciągu 12 miesięcy od dnia premiery pobrano i odsłuchano w sumie ponad milion razy, co jest absolutnym rekordem w historii pobrań i odsłuchań słuchowisk radiowych i audiobooków.

Społeczny wymiar projektu

Do udziału w nagraniach zaproszone zostały osoby, które na co dzień nie zajmują się profesjonalną działalnością artystyczną. To liczna ponad 100 osobowa grupa, która wciela się w różne role i epizody zawarte w Piśmie Świętym. Takie połączenie i współpraca amatorów z profesjonalistami powoduje, że projekt BIBLIA AUDIO staje się nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale również społecznym. BIBLIA AUDIO superprodukcja finansowana jest również z publicznej zbiórki pieniędzy. Planowany termin zakończenia projektu to grudzień 2017 roku.

Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej: bibliaaudio.pl.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się